Fotbalisté Villarealu a Porta jsou blízko postupu do semifinále Evropské ligy

Úvodní zápasy čtvrtfinále Evropské fotbalové ligy zvládli až na jednu výjimku lépe domácí týmy. Z venku veze nadějný výsledek pouze Braga za remízu na hřišti Dynama Kyjev.

UEFA Evropská liga

UEFA Evropská liga | Foto: UEFA

FC Porto – Spartak Moskva 5:1 (1:0)

Jediný český zástupce ve čtvrtfinále Evropské ligy, Marek Suchý bude mít v dresu Spartaku Moskva v odvetě těžkou práci. Úvodní zápas totiž prohrál ruský celek o dvě branky. Porto bylo lepším týmem a v 70. minutě vedlo už 3:0. Spartak ale dokázal odpovědět a v následujících minutách měl i další příležitosti, které ale už nedokázal využít. V závěru navíc ještě dvakrát inkasoval.

Branky: 37., 84. a 90.+2 Falcao, 65. Varela, 70. Maicon - 71. K. Kombarov. Rozhodčí: Gumienny (Bel.).

Villarreal - Twente Enschede 5:1 (3:0)

Španělský celek od úvodu utkání diktoval tempo hry a do poločasu nastřílel svému soupeři tři branky. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce nejenže si svůj náskok pohlídal, ale dokázal ho ještě navýšit a o postup by ho mohla připravit pouze náhoda.

Branky: 45.+1 a 80. Nilmar, 22. Marchena, 43. Borja Valero, 55. Rossi - 90.+1 Janko. Rozhodčí: Nikolajev (Rus.).

Benfica Lisabon - PSV Eindhoven 4:1 (2:0)

Benfika se před domácím publikem pustila do svého soupeře s obrovskou chutí a na branku Eindhovenu se valil jeden útok za druhým. Na přelomu poločasů se postupně gólově prosadili Aimar a dvakrát Salvio. PSV sice dokázal deset minut před koncem snížit, ale v samotném závěru inkasoval počtvrté.

Branky: 45. a 52. Salvio, 37. Aimar, 90.+4 Saviola - 80. Labyad. Rozhodčí: Tagliavento (It.).

Dynamo Kyjev - Braga 1:1 (1:1)

Kyjev sehrál s Bragou smolný zápas. Už v šesté minutě rozjásal sice domácí diváky Jarmolenko po Gusejově přihrávce. Jenže za dalších sedm minut si srazil míč do vlastní sítě Gusev a bylo vyrovnáno. Změnit skóre nepomohl ani příchod Andreje Ševčenka do druhého poločasu. Ukrajinský fotbalista totiž pobyl na hřišti pouze 16 minut, pak viděl druhou žlutou kartu a musel pod sprchy.

Branky: 6. Jarmolenko - 13. vlastní Gusev. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). ČK: 61. Ševčenko (Kyj

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít