Fotbalisté z Tísku na Ostravsku se vzpamatovávají z útoku žháře

Snad v každé české vesnici najdete kromě kostela a hospody i fotbalové hřiště. Sportem tam tradičně žijí všechny generace. Stejně to platí i v tisícové obci Tísek. V posledních týdnech ale mnohem intenzivněji. Dlouhé roky budované zázemí tam fotbalistům v polovině září podpálil neznámý žhář. A sportovci teď začínají od nuly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brno. Stadion Lužánky, Za Lužánkami | Foto: Vojtěch Man

„Všechno tady lehlo popelem, někde tu musí být dokonce moje kopačky,“ ukazuje sedmadvacetiletý David na ohořelé schody a hromadu suti. Takový je teď pohled na dvacet let budovanou klubovnu místních fotbalistů.

„Stavěli jsme z obecních peněz. Všichni jsme tu pracovali, vozili jsme kolečka s hlínou, každý tu nechal trochu peněz a hlavně srdíčko,“ doplňuje ještě David.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalové hřiště v Tísku se rekonstruuje po útoku žháře

Přitom ještě letos v létě tady fotbaloví nadšenci třeba přistavěli další šatnu. „S kamarádem jsme vypomáhali, natírali a podobně. Chodíme koukat na fotbal prakticky všichni důchodci z Tísku. Nám je jedno, jestli se vyhrává nebo prohrává,“ bere penzista Jiří sportovně i neúspěchy fotbalistů.

A sportovně se místní postavili i k následkům požáru. Společnými silami tady odklidili zatím 17 kontejnerů suti a měsíc po tragédii už fotbalisté mají na kontě stovky tisíc korun. Kopaná tady totiž spojuje všechny generace.

„Tragédie, která se neměla stát. I když máme málo, dali jsme dva tisíce korun. Kde se má dítě na vesnici zabavit, než na fotbalu,“ potvrzuje paní Jarmila.

Solidaritu projevily i okolní fotbalové kluby. Třeba kolegové z nejbližšího Bílovce Tíseckým fotbalistům zařídili nové dresy i míče a na dnešek připravili na svém hřišti benefiční zápas. Místní sportovci i díky takové podpoře věří, že už za rok by tady, na spáleništi za vesnicí, mohla stát hrubá stavba nové klubovny.

Stanislav Zbyněk, Zdislava Mochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme