Fotbalisté Zbrojovky Brno se vrátili za Lužánky, zatím jen na trénink

Fotbalisté Zbrojovky Brno po čtrnácti letech opět vyběhli na trávník stadionu Za Lužánkami. Zatím jen při tréninku, kterým si zpestřili přípravu na ligový duel, který je čeká na jiném slavném stadionu. Míří totiž na pražskou Letnou, kde je doma Sparta. Podpořit brněnské fotbalisty přišla na trénink i necelá stovka fanoušků.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brno. Stadion Lužánky, Za Lužánkami

Brno. Stadion Lužánky, Za Lužánkami | Foto: Vojtěch Man

„Určitě je to symbolické ukončení roku a brigád. Je nás tady relativně málo, ale odpovídá to počtu lidí, kteří chodili na všechny brigády. Zdravé jádro je tu v plném počtu,“ všímá si Marek Fišer. Dlouholetý fanoušek Zbrojovky. Za ním se po trávníku prohánějí fotbalisté prvoligového týmu. Zatím při tréninku.

Končící rok byl pro stadion Za Lužánkami přelomový. Na zchátralé místo se vrátil život. Dobrovolníci z řad fanoušků jej upravili tak, že se zde v červnu mohl s kariérou rozloučit brněnský fotbalový patriot Petr Švancara. Na konci roku 2015 tak stadion vypadá výrazně lépe, než na jeho začátku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trénink Zbrojovky na stadionu Za Lužánkami sledoval i reportér ČRo David Nekvinda

„Už nikdy nedopustíme, aby to zarostlo. Teď už máme know-how,“ říká šéf pracovní skupiny pro výstavbu stadionu Za Lužánkami.

„Když je stadion prázdný, vypadá to úplně jinak než za mé éry. Chodilo minimálně 13 nebo 15 tisíc diváků. Dokázali vytvořit skvělou atmosféru a na hráče to působilo velice pozitivně,“ porovnává trenér brankářů Zbrojovky Luboš Přibyl, který na stadionu Za Lužánkami chytával v 90. letech.

Po necelé hodině hráči opustili hřiště a zamířili do autobusu, který je zavezl do jejich současného domova na stadionu v Srbské ulici. Za Lužánkami totiž není žádné zázemí, sprchu si fotbalisté mohli dát až po cestě.

Hlavně se nezranit

„Bylo to super a užili jsme si to. Hřiště je v pohodě a i hráči to berou dobře. Je to správná akce,“ chválí nápad kapitán Zbrojovky Pavel Zavadil.

Už zítra čeká brněnské fotbalisty prestižní utkání na hřišti pražské Sparty. Trenér Václav Kotal si pochvaluje hlavně to, že hráči nepřišli k újmě. „Je to tu hrbaté, takže bylo důležité, aby se nikdo nezranil. Teď už chybí jen zítřejší dobrý výsledek.“

Další návrat za Lužánky plánuje Zbrojovka na březen, kdy zde chce odehrát přátelské utkání s Rapidem Vídeň.

Vojtěch Man, David Nekvinda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme