Fotbalisté Žiliny v Lize mistrů ostudně prohráli, doma s Marseille 0:7

Fotbalisté Žiliny se ani ve čtvrtém duelu Ligy mistrů nedočkali zisku bodu. Na domácím hřišti si navíc uřízli ostudu, když prohráli s Marseille vysoko 0:7. Stejně dopadla před třemi lety ve stejné soutěži pražská Slavia na hřišti londýnského Arsenalu. Postup do osmifinále si zajistili hráči Chelsea a Bayernu Mnichov. Chelsea porazila Spartak Moskva 4:1 a Bayern zvítězil v Kluži jednoznačně 4:0. Šlágr mezi AC Milán a Realem Madrid skončil nerozhodně 2:2, když Real vyrovnal v poslední minutě nastavení.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

Čtvrté kolo základních skupin nabídlo ve středečním programu 32 gólů, tedy průměrně čtyři na zápas. Nejvíce se o to přičinil Olympique Marseille, který v Žilině nasázel domácímu MŠK sedm branek. Slovenský tým tak ve čtyřech utkáních dostal už 14 branek.

Fotbalisté Arsenalu poprvé v letošním ročníku Ligy mistrů prohráli. Na hřišti Šachtaru Doněck sice vedli gólem Walcotta 1:0, ale domácí skóre ještě do přestávky otočili. Vítězný gól dal ve 45. minutě Eduardo, který ještě loni hrál právě za Arsenal. V dresu londýnského klubu nastoupil s kapitánskou páskou Tomáš Rosický, za Doněck odehrál celé utkání Tomáš Hübschman, který dostal žlutou kartu a příští duel tak musí vynechat.

V dalším souboji českých fotbalistů si vedl lépe brankář Petr Čech, jehož Chelsea porazila Spartak Moskva 4:1 a zajistila si postup do osmifinále. V obraně ruského celku nastoupil Marek Suchý. Druhým osmifinalistou je Bayern Mnichov, který především díky hattricku Gomeze vyhrál v Kluži 4:0.

Dalším osmifinalistou se mohl stát Real Madrid, ale remíza 2:2 na hřišti AC Milán mu nestačí. Tým Joseho Mourinha sice vedl, ale domácí díky dvěma brankám kanonýra Inzaghiho skóre otočili. Real se ale nevzdal a v 94. minutě vyrovnal Pedro León. Filippo Inzaghi se dostáhl se 70 vstřelenými brankami v tabulce střelců v evropských pohárech na prvního Raúla.

Skupina E:

Basilej - AS Řím 2:3 (0:2)

Branky: 69. Frei, 83. Shaqiri - 16. Menez, 25. Totti z pen., 76. Greco. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). ČK: 90. Stocker (Basilej)

Kluž - Bayern Mnichov 0:4 (0:2)

Branky: 12., 24. a 71. Gomez, 90. Müller. Rozhodčí: Gumienny (Fr.)

Skupina F:

Chelsea - Spartak Moskva 4:1 (0:0)

Branky: 66. a 90.+2 Ivanovič, 49. Anelka, 62. Drogba z pen. - 86. Baženov. Rozhodčí: Cakir (Tur.)

Žilina - Olympique Marseille 0:7 (0:4)

Branky: 12. a 21. a 54. Gignac, 52. a 63. Lucho González, 24. Heinze, 36. Rémy. Rozhodčí: Johannesson (Švéd.)

Skupina G:

Auxerre - Ajax Amsterodam 2:1 (1:0)

Branky: 9. Sammaritano, 84. Langil - 79. Alderweireld. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.)

AC Milán - Real Madrid 2:2 (0:1)

Branky: 67. a 78. Inzaghi - 45. Higuaín, 90.+4 Pedro León. Rozhodčí: Webb (Angl.)