Fotbalisté Žižkova neudrželi vedení a Mladé Boleslavi podlehli 1:2

Fotbalisté Žižkova už poosmé za sebou prohráli utkání v Gambrinus lize. V 18. kole nejvyšší české soutěže podlehli doma Mladé Boleslavi 1:2, když neudrželi nadějné vedení. Rozhodující branku vstřelil mladoboleslavský Ondřej Kúdela v 70. minutě utkání.

Utkání 18. kola první fotbalové ligy FK Viktoria Žižkov - FK Mladá Boleslav 26. února v Praze. Jaroslav Hílek ze Žižkova (vlevo) a Jasmin Ščuk z Boleslavi | Zdroj: ČTK

Viktoria Žižkov - FK Mladá Boleslav 1:2 (1:1)

Domácí tým vstoupil do utkání výborně, když se ujali vedení už v první minutě. Mladoboleslavským hráčům utekl Bálek, přihrávku směroval na volného Sivriče, který z úhlu premiérovou brankou v sezoně překonal gólmana Millera.

Vyrovnání přišlo v poslední minutě prvního poločasu, když se z protiútoku prosadil tvrdou ranou Jasmin Ščuk. I po přestávce si obě mužstva vypracovala dostatek příležitostí na to, aby některé z nich rozhodlo – jenomže ani hostující Chramosta, ani domácí Sivrič v největších šancích úspěšní nebyli.

Mladé Boleslavi pomohlo k plnému bodovému zisku chyba Bartla, který nepřesně přihrál, k míči se dostal Kúdela a nadvakrát překonal domácí obranu. Žižkov ztrácí po dnešní prohře na nesestupové příčky čtyři body.

Branky: 1. Sivrič - 45. Ščuk, 70. Kúdela. Rozhodčí: Příhoda - Peřina, Pilný. ŽK: Sloboda, Hílek, Valenta, Bartl - Ščuk, Dimitrovski. Diváci: 1856.

Žižkov: Ticháček - Bartl, Bodeček, Kropík, Šťastný (73. Slodowy) - Sivrič (78. Kotyza), Valenta, Sloboda (75. Jurčo), Hílek, Milosavljev - Bálek. Trenér: Nádvorník.

Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Dimitrovski, Rolko, Šírl - Ščuk (67. Janíček), Kúdela - Zahustel (64. Mareš), Kulič, Fillo - Chramosta (87. Štohanzl). Trenér: Koubek.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít