Fotbalisté Žižkova porazili Jablonec a poprvé od října v lize vyhráli

Fotbalisté Viktorie Žižkov se poprvé od 17. října dočkali ligového vítězství. Ve 22. kole Gambrinus ligy porazili Jablonec 4:2 a stále mají naději na záchranu. V ohrožení je i Olomouc, která prohrála v Teplicích 1:3. V dalším duelu porazil Hradec Králové Mladou Boleslav 2:0 a v lize skóroval po 343 minutách.

Fotbalisté Viktorie Žižkov se dočkali ligové výhry po pěti měsících

Fotbalisté Viktorie Žižkov se dočkali ligové výhry po pěti měsících | Zdroj: ČTK

Viktoria Žižkov - Baumit Jablonec 4:2 (3:1)

Viktoria vyhrála poprvé pod trenérem Romanem Nádvorníkem, Severočeši naopak nezvítězili už v šestém soutěžním duelu v řadě. I přes výhru ale Žižkov ztrácí na nesestupovou pozici šest bodů.

Jablonec měl přitom výborný vstup do zápasu. Už ve 4. minutě se střelou k tyči prosadil Piták. Jenže domácí bleskově odpověděli, hned z následující akce vyrovnal Kotyza. A ve 12. minutě poslal Žižkov do vedení Bálek, který potrestal hrubku Zábojníka. Za dalších šest minut přehodil Sivrič brankáře Špita a zvýšil na 3:1. Viktoria tak poprvé v sezóně dala v jednom utkání tři góly.

Ve druhém poločase byl sice Jablonec aktivnější, snížit se mu ale podařilo až devět minut před koncem zásluhou Třešňáka. který dorazil do branky střelu Lafaty. Kovařík mohl dokonce vyrovnat, ale brankář Kolář svůj tým podržel. V první minutě nastavení naopak pojistil výhru Žižkova svou druhou brankou Sivrič.

Branky: 18. a 90. Sivrič, 5. Kotyza, 12. Bálek - 4. Piták, 81. Třešňák. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Urban. ŽK: Sivrič, Šťastný, Bálek, Kolář - Hílek - Piták, Zábojník, Loučka, Třešňák. Diváci: 1342

Žižkov: Kolář - Slodowy, Kiidron, Kropík, Šťastný (79. Tusjak) - Sivrič, Kotyza, Sloboda, Hílek, Milosavljev (67. Kalod) - Bálek (87. Jurčo). Trenér: Nádvorník

Jablonec: Špit - Štochl (46. Eliáš), Pavlík, Zábojník, Jablonský (37. Třešňák) - Kopic, Loučka, Piták, Vaněk (63. Jarolím), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký

FK Teplice - Sigma Olomouc 3:1 (0:1)

Sigma v Teplicích sice vedla, ale nakonec si ze severu Čech neodvezla ani bod. V tabulce jí tak patří stále čtrnácté místo s náskokem dvou bodů na předposlední Ostravu. Teplice neprohrály popáté za sebou a posunuly se na šestou pozici.

Olomouci vyšla hned první vážnější akce, ve 31. minutě se po centru Pospíšila prosadil Navrátil. Pro domácí to byl první inkasovaný gól po 400 minutách. Druhou branku Sigmy mohl přidat Pospíšil, ale Vondrášek na poslední chvíli míč ukopl. Do druhého poločasu nastoupily Teplice jako vyměněné. V 59. minutě vyrovnal Rosa a za dalších pět minut poslal domácí do vedení Vachoušek. Stejný hráč prošel v 92. minutě až do vápna a přihrál přímo před prázdnou branku Stožickému, který dal třetí gól Teplic.

Branky: 59. Rosa, 64. Vachoušek, 90.+2 Stožický - 31. Navrátil. Rozhodčí: Nenadál - Večeřa, Gallo. ŽK: Matula, Jindráček, Stožický, Siva - Schulmeister. Diváci: 4280

Teplice: Grigar - Vondrášek (39. Matula), Lukáš, Rosa, Ježdík - Dolejš, Čajič (90.+2 Smejkal), Siva, Vachoušek, Volek (50. Stožický) - Jindráček. Trenér: Rada

Olomouc: Zlámal - Janotka (81. Hála), Kučera, Škerle, Vepřek - Schulmeister (73. Klesnil), Rossi, Navrátil, Pospíšil - Varadi (67. Podaný), Ordoš. Trenér: Uličný

FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 2:0 (1:0)

Hradec se v Gambrinus lize dočkal gólu po dlouhých 343 minutách. Naopak Boleslav znovu ztratila v boji o evropské poháry a v lize čeká na výhru tři zápasy. Hostům chyběl potrestaný kapitán Kulič a na jejich hře to bylo znát.

Neškodní v útoku byli dlouho ale také domácí, až ve 36. minutě protrhl jejich střelecké trápení Štěpán. Boleslavi nepomohl ani přesun stopera Rolka na hrot útoku, a tak v 89. minutě pojistil výhru Hradce Králově Dvořák.

Branky: 36. Štěpán, 89. Dvořák. Rozhodčí: Jílek - Mencl, Makovička. ŽK: Šisler, Fukal, Černý - Janíček, Fillo, Ščuk, Kalina. Diváci: 3982

Hradec Králové: Lindr - Hochmeister, Fukal, Plašil - Holeš, Janoušek, Šisler, Poděbradský - Černý (83. Dvořák), Štěpán (78. Malinský), Zelený (90. Voltr). Trenér: Kotal

Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Rolko, Šírl - Kúdela, Ščuk (79. Brunclík) - Zahustel, Mareš, Fillo (60. Štohanzl) - Chramosta (62. Bořil). Trenér: Koubek