Fotbalistky Slavie podlehly v Lize mistrů Barceloně, sparťanky vezou remízu z Litvy

Hráčky pražské Slavie prohrály v úvodním zápase 1. kola fotbalové Ligy mistrů doma s Barcelonou 0:1. Jediný gól utkání dala Ruth Garcíová. Sparta remizovala na hřišti litevského týmu Gintra Šiauliai 1:1.

Virginia Torrecillová z Barcelony (vlevo) si zpracovává míč před hráčkou Slavie Terezou Kožárovou | Zdroj: ČTK

Slávistky byly po celou první půli favorizované Barceloně vyrovnaným soupeřem. V největší šanci domácích byla Kožárová, jejíž střela sice skončila v síti, ke smůle Kožárové ale v té boční. Na druhé straně zahrozila Sonia po standardní situaci.

4224 diváků čekalo v Edenu ve druhé pětačtyřicetiminutovce dlouho na gólové vzrušení. Vítězky posledních tří ročníků španělské ligy nakonec rozhodly duel až v závěru. V 82. minutě se prosadila po rohovém kopu hlavou Garcíová.

Sparta byla na litevské půdě lepším týmem, nedařilo se jí ale zužitkovat příležitosti v gólové zásahy. Až těsně před přestávkou korunovala snahu Pražanek Karolína Křivská.

V úvodu druhého poločasu mohla navýšit náskok českého klubu Dědinová. Jedna z domácích hráček ale v poslední chvíli zastoupila gólmanku a vykopla míč z brankové čáry.

Devět minut před závěrečným hvizdem pak sparťanská obrana nechala trestuhodně projít přihrávku k nabíhající Vaičiulaityteové, která v souboji jedna na jednu překonala Vršatovou.