Fotbalistky Sparty remizovaly doma s Curychem 1:1 a v Lize mistryň končí

Fotbalistky Sparty skončily v letošním ročníku Ligy mistryň už v 1. kole, když v odvetném utkání na domácí půdě jen remizovaly s týmem FC Curych 1:1. V prvním vzájemném duelu prohrály sparťanky 1:2 a se soutěží se loučí.

Odveta play off, fotbalová Liga mistryň, AC Sparta Praha - FC Curych 16. října v Praze. Alžběta Blažková ze Sparty (vzadu) a Fabienne Hummová z Curychu. | Zdroj: ČTK

Po čtyřech letech se sparťanky mohly představit na hlavním stadionu na Letné, jenomže ani to jim štěstí nepřineslo.

Před poloprázdnými tribunami, na kterých se sešly jen necelé dvě tisícovky diváků, byl aktivnější Curych, po rychlém brejku měla úvodní gól v 8. minutě na kopačce Selimiová, jenomže v dobré pozici trefila špatně míč a minula.

V 16. minutě už se ale hostující hráčky dočkaly vedoucího gólu, dobrý centr do vápna zpracovala právě Selimiová a bez zaváhání poslala míč do sítě.

Zápas Ligy mistryň vyžaduje organizaci jako mužská podoba soutěže

Sparta mohla srovnat jen o chvíli později, jenomže proti pokusu Krejčiříkové včas zasáhla gólmanka Studerová, která si vzápětí poradila i se slibným pokusem Pivoňkové ze 30 metrů.

Nepříjemný střet si ze závěru prvního poločasu odnesla kapitánka domácího týmu Mocová, která se po hezké kombinaci srazila ve vápně se Studerovou a musela se nechat ošetřovat.

Letná uvidí špičkový evropský fotbal. Do akce půjdou místo mužů ženy

Sparťanská kapitánka si vše vynahradila v 66. minutě utkání, když se opřela do míče a z velké dálky ho napálila přímo do šibenice – 1:1.

Jenomže utkání dohrával domácí tým jen v deseti poté, co v 84. minutě viděla Krejčiříková druhou žlutou kartu a musela ze hřiště. Sparta se sice ještě snažila soupeře zatlačit, ale Curych už si vítězství a postup do 2. kola Ligy mistryň nenechal vzít.

Odvetný zápas 1. kola fotbalové Ligy mistryň:

Sparta Praha - FC Curych 1:1 (0:1)

Branky: 66. Mocová - 16. Selimiová. Rozhodčí: Fearnová (Angl.). ŽK: Krejčiříková - Hummová, Zehnderová. ČK: 84. Krejčiříková. Diváci: 1843. První zápas 1:2, postoupil Curych.

Sestava Sparty: Vršatová - Tauberová, Bertholdová, Blažková, Vyštejnová - Krejčiříková, Pivoňková, Bartoňová (55. Hloupá) - Danihelková, Mocová (69. A. Šturmová), Ringelová (31. E. Šturmová). Trenér: Podolák.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít