Fotbalistu Kalase debut v jedenadvacítce nerozhodil

Česká fotbalový výběr do 21 let má za sebou druhé utkání v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2013. Na stadionu Slovácka v Uherském Hradišti překvapivě jen remizoval s Arménií 1:1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Češi měli nad Armény navrch, tak jako v tomto souboji Tomáš Kalas. Brali ale jen bod | Zdroj: ČTK

"Chtěli bychom se pokusit Arménii od začátku zatlačit do defenzivy, to znamená napadat hodně vysoko, ale až realita nám ukáže, jestli se nám to podaří nebo ne," uvedl před utkáním trenér Jakub Dovalil a realita se skutečně ukázala.

Arméni vzadu drželi pevnou obrannou linii a české hráče prakticky nepouštěli v prvním poločase do žádných šancí.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Uherském Hradišti natáčel reportér Mirko Vasić

Když už se domácí tým dokázal dostat k nějakému ohrožení soupeřovy branky, zkazil akci nepřesnou přihrávkou nebo špatným zpracováním.

"Počítali jsme, že Arménie bude hrát zezadu a že když vytlačíme ten blok nahoru, tak budou pod tlakem a budou dělat chyby. Oni to zvládali tím, že si pomáhali nakopávanými míči. No a když jsme získali balon, tak jsme ho ze začátku hodně lacině ztráceli, takže Arménie nebyla pod nějakým velkým tlakem," vysvětloval po utkání důvody, proč nevycházela zpočátku Dovalilova taktika, stoper Tomáš Kalas.

Osmnáctiletý hráč byl, stejně jako spoluhráči, nakonec rád, že i přes tlak ve druhé půli dokázal Darida alespoň odpovědět na gól arménského kapitána Malakjana a vyrovnat.

Pro Kalase byl navíc zápas s Arménií v jedné věci výjimečný - debutoval v něm v reprezentaci do 21 let. Opora stříbrné české devatenáctky na nedávném evropském šampionátu ale nervozitu necítila.

"Já jsem to bral jako každý jiný zápas. Vůbec jsem si nepřipouštěl, že ti hráči jsou třeba o tři roky starší než já. Myslím, že mám hodně zkušeností třeba z toho mistrovství Evropy, kde každý hráč povyrostl. Nemyslím tím sebe, ale celkově každého hráče z té devatenáctky."

Hostování doporučil Kalasovi trenér Chelsea

Kalas je na klubové úrovni hráčem slavné Chelsea, ze které ale odešel před několika málo dny na hostování do nizozemského Arnhemu. Důvod, proč mladý stoper opustil dočasně londýnský klub, je úplně jednoduchý - současná konkurence v týmu.

"Ptal se mě pan trenér Villas Boas, jestli bych nechtěl jít na hostování, že to pro mě bude hodně těžké v áčku na prosazení a že rezervní tým není tak kvalitní, proto by bylo lepší jít na hostování do nějaké první ligy. Já jsem mu řekl, že o tom budu přemýšlet," prozrazuje Tomáš Kalas, který se nakonec rozhodl na dočasnou výměnu Londýna za Arnhem.

Do žádných větších hodnocení nového působiště se ale zatím nechtěl pouštět. "Byl jsem tam tři tréninky plus jeden zápas, takže těžko můžu něco soudit," uzavírá Tomáš Kalas.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme