Fotbalistům by mohlo proti Itálii pomoct soupeřovo podcenění významu duelu

Hodně napilno mají v následujících dnech fotbalisté Itálie. Už v pátek se na Letné poměří v kvalifikačním utkání o účast na mistrovství světa s českým výběrem, pro který půjde o možná o vůbec nejdůležitější část celé kvalifikace. V té naopak Italové ještě neprohráli, a nejen proto utkání proti výběru trenéra Bílka neberou zřejmě zrovna dvakrát vážně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči české fotbalové reprezentace trénovali 18. března v Praze před kvalifikačními zápasy s Dánskem a Arménií. | Zdroj: ČTK

„Když se tady o něčem mluví, tak o Confederation Cupu, o tom nadcházejícím zápase s Čechy vůbec ne. Proto věřím, že by ten zápas mohli podcenit a my bychom je mohli překvapit,“ přemýšlí nahlas útočník římského Lazia Libor Kozák.

Utkání na Letné na Apeninském poloostrově nikoho příliš nezajímá, středobodem zájmu je vystoupení italské reprezentace na blížícím se Poháru FIFA v Brazílii, kam odlétá squadra azzura hned po utkání v Praze.

Fakt, že utkání na Letné staví Italové v těchto dnech na vedlejší kolej, by přitom mohl výrazně napomoci českým šancím v pátečním duelu. Zvlášť, když historie české reprezentace už podobnou paralelu jednou zažila. V květnu 2002 se Italové po cestě na světový šampionát zastavili Praze k přátelskému utkání, které v lehkovážném tempu tehdy prohráli 0:1.

Přehrát

00:00 / 00:00

Italové se podle všeho nadcházejícím kvalifikačním utkáním s Čechy moc nezabývají, to by mohlo Bílkovu mužstvu pomoct

„Teď je ale situace jiná, tehdy to byl přátelský zápas, teď je to kvalifikace, srovnávat se to nedá. Oni moc dobře vědí, že když vyhrají, budou v klidu,“ odmítá paralelu s 11 let starým zápasem Tomáš Rosický, který v něm tehdy jako benjamínek v týmu odehrál 81 minut.

Nyní se jeho reprezentační úloha coby kapitána výrazně změnila a v pátečním duelu budou Bílkovi svěřenci spoléhat hlavně na jeho výkon. A to i přesto, že si na reprezentační sraz přivezl nepřejemně nakopnuté lýtko.

„Ale je to dobré, budu normálně trénovat. Je prostě konec sezony, to si s sebou už každý něco nese,“ ubezpečuje po namáhavé sezoně v Arsenalu, kde ho váže ještě smlouva na příští sezonu, Rosický. Posezonní termín utkání proti Itálii mu sice příliš po chuti není, konfrontaci s loňskými finalisty evropského šampionátu bere ale i tak jako velkou výzvu.

„Čeká nás nádherný zápas, nejen pro hráče, ale i pro fanoušky, kteří přijdou. Uvidí světové hvězdy, bude to zápas, ve kterém bude stát za to bojovat ze všech sil,“ slibuje fanouškům kapitán české reprezentace, který možná před pátečním výkopem pošle ještě své spoluhráče z útoku na poradu do pokoje reprezentačního manažera Vladimíra Šmicera.

Od něj by se totiž mohli hráči výrazně inspirovat jak na Itálii, o 11 let staré výhře rozhodl totiž tedy právě Šmicerův gól.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme