Fotbalistům Newcastlu stačila 1000. branka v Premier League jen na remízu

Fotbalisté Newcastlu zaznamenali ve včerejším duelu na hřišti Evertonu 1000. branku v Premier League, výhrou ale toto jubileum neoslavili, vybojovali jen bod za remízu 2:2. Utkání se neslo v duchu připomínky obětí tragédie z roku 1989, kdy bylo na stadionu Hillsborough v Sheffieldu při duelu s Liverpoolem ušlapáno 96 lidí.

Demba Ba (vlevo) slaví 1000. gól Newcastlu v Premier League s Yohanem Cabayem

Demba Ba (vlevo) slaví 1000. gól Newcastlu v Premier League s Yohanem Cabayem | Zdroj: Reuters

Do dohrávky 4. kola nejvyšší anglické soutěže vstoupil lépe domácí Everton, který poslal po čtvrt hodině hry do vedení Baines. Newcastle ale krátce po změně stran vyrovnal, jubilejní tisící branku si připsal střídající Demba Ba po pouhých třech minutách pobytu na hřišti.

Domácí celek pak musel třikrát překousnout verdikt rozhodčích o neplatné brance, i tak ale sahal po vítězství ještě těsně před koncem utkání, když mu v 88. minutě vrátil vedení Anichebe. Jenomže z posledního útoku se poté prosadil znovu Ba a zajistil Newcastlu alespoň bod.

Několikrát byla během utkání také připomenuta tragédie z roku 1989, kdy bylo při duelu s Liverpoolem a stadionu Hillsborough v Sheffieldu ušlapáno 96 lidí kvůli nedostatečným bezpečnostním opatřením. Už minulý týden se pozůstalým za tuto událost omluvil britský premiér David Cameron, při včerejším duelu uctili památku obětí třeba podavači míčů, kteří na sobě měli do jednoho číslo 96.