Fotbalistům Příbrami nepomohl k bodům ani nový trenér Karol Marko

Vyměnit trenéra, to je nejjednodušší a logicky tedy nejčastěji používaná reakce na špatné výkony sportovního kolektivu. Málokdy se to děje kvůli tomu, že by původní kouč by byl menším odborníkem než nový. Bývá za tím spíš důvěra ve staré rčení o novém koštěti, které dobře mete.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Krbeček z Příbrami (vpravo) bojuje o míč s Jiřím Valentou ze Slovácka | Zdroj: ČTK

Jenže není koště jako koště, jak ukazují příklady jediných dvou týmů fotbalové Gambrinus ligy, které už v tomto ročníku trenéra vystřídaly.

Karol Marko si mohl vyřvat plíce, ale bylo mu to málo platné. Jeho premiéra po návratu do Příbrami skončila fiaskem. Diváci, kterých rozhodně nepřišlo přes dva tisíce, jak zní oficiální číslo, si vytrpěli devadesát minut fotbalové bídy s pouhými záblesky kvality.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Kaliba přinesl postřehy aktérů zápasu 6. kola Gambrinus ligy Příbram-Slovácko

A tím nejjasnějším byla navíc vítězná branka hostů ze Slovácka deset minut před koncem, takže po zápase ze sebe nový kouč Marko vypravil jenom vzdychavý bonmot z druhé ruky. „Anglická královna říká, že ji zajímá jen vítězství, po prohře 0:1 nemůžu být spokojený s ničím.“

Aby mužstvo začalo vyhrávat, což Příbram zapomněla před pěti měsíci, na to si Karol Marko musí kvůli reprezentační přestávce minimálně dva týdny počkat. Naopak Slovácku, které také vstoupilo do sezóny tragicky, léčba novým trenérem zabírá znamenitě.

Svatopluk Habanec má bilanci dvou výher ve dvou zápasech a navíc v obou případech dal vítěznou branku hráč, kterého poslal kouč na hřiště jako náhradníka. „Musím se asi podívat na boty, jestli jsem do něčeho nešlápl, mám kliku no,“ shazuje Habanec svůj podíl na výhrách proti Teplicím a v Příbrami, které Slovácko ještě zvýraznilo její potíže.

Mužstvo, které na jaře vyhrálo na Spartě a dalo čtyři góly Jablonci nebo Olomouci, je na sestupové pozici a nikdo neví, jak z toho ven.

Trenér Vavruška už má nové angažmá

„Odvrátilo se od nás štěstí, padlo nám to do hlav, mysleli jsme si všichni , že to půjde samo a bohužel jsme se teď všichni přesvědčili, že to samo nejde. Každý si musí projít v hlavě, co pro to dělá, je to hlavně chyba hráčů,“ míří kritikou do vlastních řad příbramský fotbalista Zdeněk Koukal.

A podobně to vidí také ti fanoušci, kteří při zápase proti Slovácku vystavili na tribuně nápis: „Tohle byl od klubu podraz. Davide, děkujeme." Ale o tom, že v týdnu odvolaný kouč Vavruška odvedl v Příbrami kus dobré práce, vypovídá, že ani on už není bez angažmá. Sáhla po něm druholigová Opava.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme