Fotbalistům Sparty bude v Lyonu držet palce i krasobruslařka

Stadion Gerland i celé město Lyon bude stát proti fotbalistům Sparty. Ti se ve Francii pokusí překvapit favorita a úspěšně vstoupit do základní skupiny I Evropské ligy. V záplavě soupeřových fanoušků na březích řeky Rhony ale najdeme minimálně jednu obyvatelku Lyonu, která bude přát hostům z Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krasobruslaři Lucie Myslivečková a Neil Brown na stadionu v Lyonu | Foto: Jan Kaliba

Na malém zimním stadionu poblíž jednoho z říčních kanálů právě začíná veřejné bruslení. A to zároveň znamená, že mají pro dnešek „padla" krasobruslaři včetně Lucie Myslivečkové.

Česká reprezentantka od loňska spolupracuje s Francouzem Neilem Brownem, a tak se přestěhovala do Lyonu. Vypadá jako něžné a křehké stvoření, ale fotbal jí rozhodně není cizí.

"Fandím Spartě, to se přiznám. Když jsem byla malá, občas jsme chodili s taťkou na zápasy. Na fotbal se občas kouknu, ale že bych byla takový ten fanda s šálou... I když si chci koupit českou šálu, abych tady byla cool," říká jazykem současné mládeže dvaadvacetiletá rodačka z Břeclavi, která má pro sledování fotbalu typicky ženskou motivaci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Krasobruslařka Lucie Myslivečková žije v Lyonu a večer bude držet palce Spartě

"Mně se líbí ty podkolenky. Podkolenky jsou top. Lepší je koukat na takovéhle chlapy než na chlapy ve výstroji a ještě shrbený. Hokej je zase rychlejší, fotbal je někdy ,nůďo´. Když hrajou hokejisti blbě, tak se tam nějak kloužou a vy je chcete nějak popohnat," vysvětluje trojnásobná účastnice mistrovství světa, proč má na rozdíl od řady jiných žen fotbal radši než lední hokej.

Poznáte to už na první pohled při virtuálním setkání, na sociálních sítích se netají obdivem k Petru Čechovi a Davidu Beckhamovi.

"Jsou to pěkní kluci (smích). Fotbal sleduju, když jsou velké šampionáty," přiznala Lucie Myslivečková.

Rozhodčí silnějším neubližují. Ve fotbale ani v krasobruslení

Ovšem dnes večer bude studentku sociální a mediální komunikace zajímat i lyonské snažení Sparty, která si v sobotu po ligovém utkání v Plzni hodně stěžovala na nepřízeň rozhodčího. A s přehnanou náklonností nemůže počítat ani dnes večer ze strany Ukrajince Sergeje Bojka.

Olympique Lyon je v Evropě respektovanější značkou než pražský klub a velkým jménům se obvykle neubližuje. Tohle pravidlo platí jak ve fotbale, tak v krasobruslení.

"Určitě, v bruslení je hodně politiky. Když už si vybudujete nějaké jméno, nezařadí vás mezi ty neznámé páry. Jen když hodně pokazíte, třeba se mezi nimi objevíte v rozjížďce, ale druhá známka nebude tak špatná. Ale ukazuje to, že se na sobě pracujete a už nedostanete známku jako začátečníci," přistupuje na paralelu fotbalu a krasobruslení Lucie Myslivečková, jedna z mála obyvatelek Lyonu, která bude po deváté hodině večerní držet palce pražské Spartě.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme