Fotbalisty Brazílie už nepovede Dunga, po nezdaru na Copa América byl odvolán

Brazilská fotbalová konfederace sáhla po nezdaru na mistrovství Ameriky k očekávanému řešení. Od mužstva byl okamžitě odvolán trenér Dunga. O novém kouči „kanárků“ se teprve bude jednat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dunga, bývalý trenér brazilské reprezentace | Zdroj: Reuters

„V úterý Brazilská fotbalová konfederace rozhodla o rozpuštění realizačního týmu reprezentace. Trenér Dunga, koordinátor Rinaldi i zbytek týmu opouští své posty,“ sdělilo vedení brazilského fotbalu v krátkém prohlášení a dodalo, že začal proces hledání nových koučů reprezentace.

Na americkém šampionátu sice brazilská reprezentace porazila Haiti vysoko 7:1. Byl to ale jediný potěšitelný výsledek „kanárků“ ve skupině. S Ekvádorem předtím remizovali 0:0 a smolná porážka 0:1 od Peru 0:1 rozhodla o tom, že nepostoupili ani ze skupiny.

„Fanoušci viděli, jakým způsobem jsme byli vyřazeni. Gólem rukou,“ obhajoval svůj tým po porážce a vyřazení trenér Dunga. Jediný gól Peru totiž Raúl Ruidíaz opravdu docílil rukou.

Největším favoritem na uvolněné místo hlavního trenéra je podle brazilských médií kouč Corinthians Tite, vlastním jménem Adenor Leonardo Bacchi, který za posledních 6 let dvakrát dokázal vyhrát brazilskou nejvyšší soutěž. Nový trenér má také vést výběr do 23 let na olympijském turnaji v Riu.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme