Fotbalisty Českých Budějovic povede František Cipro

Novým trenérem fotbalistů Českých Budějovic se stal dosavadní hlavní skaut Jihočechů František Cipro, který Dynamo už v minulosti vedl. Na lavičce tak nahradil Jiřího Kotrbu, který zůstal pouze generálním manažerem klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Kotrba. | Foto: Pavel Lebeda

Kotrba svůj konec coby trenéra avizoval delší dobu, protože nestíhal skloubit tuto pozici s dalšími povinnostmi. Chyběl například na většině tréninků.

Předseda představenstva Dynama Karel Poborský několikrát řekl, že by chtěl k prvnímu mužstvu kouče, který není svázaný s jihočeským prostředím. Takového se jemu ani Kotrbovi sehnat nepodařilo. Několik vytipovaných mužů je totiž pod smlouvou v jiném celku, další prý zase čekají na lukrativnější nabídku.

František Cipro už v Českých Budějovicích trénoval v letech 2005 až 2007, předtím působil také v Plzni, Teplicích a Slavii. S tou oslavil v roce 1996 mistrovský titul i postup do semifinále Poháru UEFA. A právě vršovický klub byl zároveň i tím posledním, který vedl v první lize. Loni na jaře na lavičce sešívaných zaskakoval po dočasném odchodu Karla Jarolíma.

Jihočeské Dynamo je druhým týmem, který v tomto ročníku Gambrinus ligy vyměnil trenéra. Už po prvním kole nahradil v Baníku Pavel Malura Karola Marka. Ostrava a České Budějovice jsou také svorně jedinými celky, které ještě neuhrály ani bod. Na nule je i olomoucká Sigma, ta ale vinou disciplinárního trestu.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme