Fotbalisty do dvaceti let čeká v osmifinále MS Maďarsko

Čeští fotbalisté do dvaceti let vyhráli poslední utkání základní skupiny mistrovství světa. V egyptské Alexandrii zvítězili nad Kostarikou 3:2 po dvou brankách Chramosty a jedné Vošahlíka. V konečném pořadí skupiny obsadil národní tým druhé místo a v osmifinále se střetne v úterý s Maďarskem.

Trenéři české "20" zkoumají soupeře

Trenéři české "20" zkoumají soupeře | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Kostarika - Česká republika 2:3 (0:1)

Kostaričtí fotbalisté začali aktivněji a po dvou hrubkách nejzkušenějšího českého obránce Mazucha mohli vést, výborně ale zasáhl brankář Vaclík. V 11. minutě se naopak prosadil český tým.

Levý obránce Lecjaks si přihrál se Zemanem, míč šel po jednom doteku do středu hřiště, kde ho Mareček poslal na Jana Chramostu. Zády k brance stojící útočník míč elegantně jedním dotykem zpracoval do běhu, obtočil se kolem obránce a z hranice velkého vápna vystřelil přesně k levé tyči .

00:00 / 00:00

Reportér Radiožurnálu přímo v dějišti

Kostarika byla ale nadále aktivnější, po nedůrazném odkopu Mazucha se míč dostal k záložníku soupeře, který nebezpečně pálil těsně nad.

Druhý poločas už začala Kostarika lépe, nejprve nařídil rozhodčí pokutový kop, který bez problému proměnil Estrada, a poté se nechal až k postranní čáře vylákat Mazuch, Madrigal přesně odcentroval na Martineze, který míč bez problému usměrnil prudkou hlavičkou mimo dosah jinak výborného Vaclíka.

České mužstvo nemělo po celé utkání ani zdaleka tolik šancí co Kostarika, všechny velké ale využilo. Dlouhý nákop na Chramostu v 77. minutě skončil faulem na střelce Mladé Boleslavi, míč se ale dostal k Janu Vošahlíkovi, který si ho pustil podél těla a ranou z podobného místa jako v první půli Chramosta vypálil, tentokrát k pravé tyči.

Oba týmy od té chvíle šetřily čas dlouhými přihrávkami na vlastní polovině, v 86. minutě ale předli čeští obránci další dlouhý nákop, Fantiš prodloužil míč obloučkem za sebe, kde udělal velikou chybu obránce Hernandez. Ten totiž podskočil, míč si zpracoval Chramosta a střelou mezi nohama gólmana zajistil vítězství.

Branky: 49. Estrada z pen., 61. Martinez - 11. a 86. Chramosta, 77. Vošahlík. Rozhodčí: Benquerenca - Cardinal, Miranda (všichni Portug.). ŽK: Varela, Madrigal - Řezník, Čelůstka, Fantiš. Diváci: 5000.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít