Fotbalisty Dynama povede ve druhé lize jako hlavní trenér Pavel Hoftych

Novým koučem fotbalistů Českých Budějovic bude Pavel Hoftych. Sestupující tým z Gambrinus ligy by se zkušeným trenérem měl příští týden podepsat smlouvu. Do posledního zápasu této sezóny v Olomouci nastoupí Jihočeši ještě pod vedením Pavola Švantnera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 29. kola první fotbalové ligy Dynamo České Budějovice - Jihlava 26. května v Českých Budějovicích. Zleva Jaroslav Machovec, Jakub Hora a Petr Benát z Dynama. I přes výhru českobudějovický klub sestoupil z první ligy. | Zdroj: ČTK

Pavel Hoftych se tak po krátké pauze vrátí zpět na trenérskou lavičku, posledních několik měsíců totiž působil v trnavském fotbalovém klubu jako manažer pro zahraniční styky a člen představenstva.

„Jaro jsem bral tak, že jsem si chtěl od trénování odpočinout a chtěl jsem zjistit, zda chci funkcionařit nebo dělat trenéra. Cítím, že když bych se k trénování nevrátil v krátkém horizontu, těžko bych do toho kolotoče znovu naskakoval,“ uvedl na webových stránkách Dynama Pavel Hoftych.

Nad nabídkou trénovat A-mužstvo Českých Budějovic, byť tým sestoupil z nejvyšší české soutěže, se prý dlouho rozmýšlet nemusel.

V Českých Budějovicích se mi vždy líbilo prostředí, stadion i město. Nyní se navíc klub uvnitř začal měnit a je to pro mě velká výzva. Vůbec mi nevadí, že budou Budějky hrát jen druhou ligu. Když mě Martin Vozábal a následně Karel Poborský kontaktovali, poměrně rychle jsme se dohodli na podmínkách,“ popsal Hoftych.

Oficiálně podepíše nový českobudějovický kouč smlouvu příští týden, poté začne sestavovat realizační tým a mančaft pro příští sezonu.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme