Fotbalisty Slavie povede Martin Poustka. Na svou novou roli si zatím moc nevěří

Jak udělat z nouze ctnost, v tom se ve středu zdokonalilo vedení fotbalové Slavie. Za Františka Straku, který klub náhle opustil před týdnem, se stále nepodařilo najít nového hlavního trenéra A-týmu. Mužstvo tudíž i nadále povede dosud zaskakující mladý muž Martin Poustka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Poustka povede fotbalisty pražské Slavie jako hlavní trenér | Zdroj: ČTK

Poustka už tedy není jen provizorním koučem, ale získal status řádného vládce kabiny sešívaných. První zápas v roli hlavního trenéra ho čeká v pondělí na pražské Julisce, kde Slavia nastoupí proti domácí Dukle.

Kolem poledne nastoupil u stadionu v pražském Edenu do svého auta František Straka. Na místě, které mu sotva přiroste k srdci, ještě vyřizoval potřebné záležitosti s vedením Slavie. A možná také vyklízel poslední věci z kanceláře, kterou po něm definitivně přebírá šestatřicetiletý trenérský zelenáč, co si v neděli poprvé zkusil koučovat ligové mužstvo.

"Upřímně: trénovat Slavii a Spartu vyžaduje absolutně odolného trenéra a já si nejsem jistý, jestli jím už teď jsem. Slavia potřebuje trenéra, který má řadu zkušeností, odborně zdatného a mně by vůbec nevadilo, kdybych se vedle takového člověka mohl ještě nějaký ten pátek učit," říká roztomile vyplašený Martin Poustka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mladý trenér Martin Poustka se stal hlavním trenérem fotbalistů Slavie

Jeho učitelem mohl být Vítězslav Lavička, kterému sice zanedlouho končí angažmá v Austrálii, ovšem nabídku Slavie odmítl. A tak se vedení klubu prozatím spokojilo s nouzovou a zřejmě i o dost levnější variantou, kterou je začínající trenér s nadšením jako nejvýraznější profesní zbraní.

Poustka tuhle novinu přivítal s radostí, ale zároveň si uvědomuje, jak rychle z něj shoda okolností udělala po Vlastimilu Petrželovi druhého nejmladšího trenéra Slavie po druhé světové válce.

"Stát se z ničeho nic trenérem Slavie a připravovat mužstvo znamená pro hlavu velký zásah a svým způsobem tlak. Myslím, že to není ani tolik o Poustkovi jako o hráčích. Jestli fanoušci za nimi půjdou a potáhnou je k vítězství i v dalších zápasech," naráží Poustka na pozitivní "poststrakovskou" atmosféru v Edenu při své nedělní trenérské premiéře proti Jablonci.

Hra Slavie při ní snesla relativně přísné měřítko, jen branky tradičně chyběly. Další šanci dostane nový a teď už nikoli jen provizorní trenér v pondělí proti Dukle.

Kolik dalších zápasů ještě Martin Poustka v roli hlavního kouče do svého životopisu přidá, není jisté, protože vedení Slavie někoho zkušenějšího zkouší najít i nadále a není úplně vyloučené, že se to povede ještě před koncem sezóny.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme