Fotbalisty Slavie vyřadil z OC divizní Převýšov

Už ve třetím kole vypadli z Ondrášovka Cupu fotbalisté prvoligové Slavie. Na půdě divizního Převýšova dnes prohráli 0:3 a připravili z´doslova šok nejen svým fanouškům. Z Ondrášovka Cupu tak letos vypadly už tři prvoligového celky – před Slavií ještě Příbram a včera také Bohemians 1905.

Fotbalisté Slavie v letošním ročníku zatím nemají moc důvodů k radosti

Fotbalisté Slavie v letošním ročníku zatím nemají moc důvodů k radosti | Zdroj: ČTK

Kdyby ovšem slávisté dokázali využít příležitosti, které si během utkání vypracovali, výsledek by zřejmě vypadal docela jinak. Už ve druhé minutě mohl otevřít skóre v jasné šanci Vlček, na brankové čáře ale zachránili bezbrankový stav převýšovští obránci. Sám na domácího brankáře pak šel Voráček, ani on ale neuspěl.

Těsně před přestávkou tak šel do vedení Převýšov, když se po centru prosadil Jarkovský. Tentýž hráč potom vstřelil další branku ve třiašedesáté minutě zápasu a začalo se rodit obrovské překvapení. Konečnou podobu dal výsledku někdejší hráč Slavie Svoboda.

Ostatní celky Gambrinus ligy prošly přes soupeře z nižších soutěží. Obhájce trofeje Mladá Boleslav si poradil s ještě na jaře ligovou Zbrojovkou Brno zásluhou hattricku útočníka Chramosty, který dal v posledních pěti soutěžních zápasech sedm gólů.

Utkání 3. kola fotbalového Ondrášovka Cupu:

Převýšov - Slavia Praha 3:0 (1:0)
Branky: 42. a 63. Jarkovský, 90. Svoboda. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Pilný. Diváci: 2200.

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 1:3 (0:1)
Branky: 69. Simerský - 29., 56. a 88. Chramosta. Rozhodčí: Nenadál - Chytil, Gallo. Diváci: 1135.

Frýdek-Místek - 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)
Branky: 27. Trousil, 87. Lukáš. Rozhodčí: Adámek - Wilczek, Peřina. Diváci: 750.

Ovčáry - Viktoria Žižkov 0:2 (0:0)
Branky: 64. a 75. Böhm. Rozhodčí: Ochotnický - Mencl, Košec. ČK: 59. Mareš (Ovčáry). Diváci: 580.

Mikulovice - FK Teplice 0:4 (0:3)
Branky: 30. a 42. Mahmutovič, 27. Vachoušek, 68. Vondrášek. Rozhodčí: Mikel - Marek, Nádvorník.

Tasovice - Dukla Praha 0:4 (0:2)
Branky: 17. Jirouš, 18. Podrazký, 50. Svatonský, 69. Mikula. Rozhodčí: Jílek - Večeřa, Urban.

Králův Dvůr - SK Dynamo České Budějovice 0:2 (0:0)
Branka: 51. Ondrášek, 85. Otepka z pen. Rozhodčí: Adam - Zeman, Blažej. ČK: 74. Novák (ČB). Diváci: 500.

FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 3:1 (1:0)
Branky: 3. a 60. Hadaščok, 52. Štajner z pen. - 90.+5 Fukal. Rozhodčí: Paták - Moláček, Kovařík. Diváci: 2361.

Vysočina Jihlava - Sigma Olomouc 1:2 (1:0)
Branky: 26. Mešanovič - 66. Petr, 77. Heinz. Rozhodčí: Možíš - Paták, Hájek. Diváci: 1250.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít