Fotbalisty Teplic povede trenér Lukáš Přerost

Fotbalisty prvoligových Teplic, kteří v posledním ročníku Gambrinus ligy obsadili páté místo, povede Lukáš Přerost. Na lavičce tak střídá Petra Radu, který nedávno převzal tým pražské Slavie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový trenér Teplic Lukáš Přerost | Zdroj: ČTK

Pro 34letého Přerosta, který zatím působil pouze u mládežnických mužstev, je to životní šance. Přesto chvíli váhal, jestli nabídku vedení klubu přijme. "Jsem se rozmýšlel, přece jen je to prostředí Teplic. Byly obavy, jít do toho, nejít... Hrozně mi pomohl trenér Rada, který mě podpořil. Ten mě přesvědčil, že nepůjdu do nepřátelského prostředí," řekl Přerost.

Ten v teplickém klubu začínal jako trenér už v roce 1999 poté, co musel kvůli zranění předčasně ukončit hráčskou kariéru. Postupně se vystřídal u všech mládežnických kategorií, tři roky byl koučem B týmu a v posledním roce asistentem Petra Rady. "Pro mě je to splněný sen. Vím, že je to zodpovědná práce vůči klubu, hráčům, fanouškům. Beru to na druhé straně jako ohodnocení patnáctileté práce v klubu a nesmírně si toho vážím," prohlásil Přerost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisty Teplic povede trenér Lukáš Přerost

Nejsem protekční dítě

Jeho otec sedí už několik let v představenstvu klubu. Narážky na to, že je protekčním synkem, ale nový šéf teplické lavičky bez emocí odvrací. "S tímto se setkávám už zhruba patnáct let, takže jsem si na to svým způsobem zvykl. Teď už je jenom na mě ty lidi, kteří to říkají, přesvědčit, že to tak není," tvrdí.

V Teplicích se setkal už s několika trenéry. Nejvíc mu dal poslední rok po boku Rady. "Chemie kabiny, vztah k hráčům, kdy oni za ním opravdu šli, byl oblíbený v týmu. To mi dalo nejvíc," prozradil.

Toho, že by jako mladý kouč neměl u hráčů respekt, se nebojí. "Tím, že jsem začal brzo trénovat, tak s tím jdu od chvíle, kdy jsem začal trénovat žáky. Z toho strach nemám, protože vesměs všechny hráče jsem trénoval. Nemám strach, že by tam měl být problém, věková bariéra, že bych je neměl ukočírovat," řekl Lukáš Přerost. Poprvé se jako hlavní trenér ujme týmu 18. června, kdy Teplice zahájí letní přípravu.

David Kalvas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme