Fotbalisty těší, že se s Dány utkají v Olomouci. Stejně jako fanoušky

Původně to měla být Praha a letenský stadion, ale vedení svazu před časem místo důležitého zápasu změnilo. Čeští fotbalisté odehrají jedno z nejdůležitějších kvalifikačních utkání proti Dánsku v Olomouci a nezdá se, že by to byla špatná volba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká reprezentace na stadionu Sigmy Olomouc | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Den před utkáním se na hlavní tribuně Androva stadionu prostřídala na veřejném tréninku před zápasem dobrá tisícovka pozitivně naladěných fanoušků. „No tak já chodím na Sigmu. Přišla jsem se jenom podívat, abych je viděla naživo. Zvědavá jsem na ně na všechny, hlavně na Čecha a Rosického,“ říká třeba paní Jarmila.

A fotbalisté jsou pro změnu zvědaví, co předvedou fanoušci. I když už trochu tuší, protože si v Olomouci zahráli naposledy poměrně nedávno, v listopadu v přípravě proti Slovensku. V každém případě vesměs vítají, že se nehraje stále jen v Praze, kde lidé utkání s méně zvučnějším soupeřem nevyprodají.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbaloví fanoušci v Olomouci se těší na kvalifikační zápas s Dánskem

„Viděli jsme to třeba s Bulharskem, že to není takový zvučný soupeř jako Španělsko, a i když přišlo asi 9 000 diváků, tak ta Letná je velká, takže to vypadá, že ty tribuny jsou poloprázdné,“ vzpomíná na minulý zápas útočník David Lafata.

S Maltou hrála reprezentace v Plzni, s Bulharskem v Praze a teď s Dánskem se utká v Olomouci. A tak je to správně myslí si obránce Michal Kadlec, podle kterého je ideální stadiony střídat, jako to třeba dlouhodobě dělají ve Španělsku či Německu.

„Myslím, že je to dobře. Ne kvůli tomu, že se nehraje v Praze, ale mělo by se hrát po celé republice. Ty stadiony by se měly střídat, aby ti lidé na ten zápas mohli jít v hojném počtu. Slyšel jsem, že je vyprodáno, což je pro nás samozřejmě dobře a my se na ten zápas moc těšíme,“ svěřuje se Michal Kadlec.

Na zápas se těší i lidé v Olomouci, kterým pro změnu dělá radost, když o jejich městě, stadionu a fanoušcích fotbalisté hezky mluví. „Myslím si, že je to jeden z nejlepších stadionů v republice. Navíc Praha toho má plno. Myslím si, že sem rádi jezdí. Lidé jsou nadšeni, že to sem jednou za čas přijde,“ myslí si důchodce Lepold, stejně jako paní Jarmila. „Jen mě mrzí, že tam není nikdo ze Sigmy. Ale jak je vidět, asi se jim tu líbí.“

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme