Fotbalová "21" v kvalifikaci ME ani potřetí nezaváhala

Česká fotbalová reprezentace do 21 let po dvou výhrách na hřištích soupeřů uspěla v kvalifikaci mistrovství Evropy také v domácím prostředí. Severní Irsko porazila 2:0.

Čelůstka v souboji s McQuoidem

Čelůstka v souboji s McQuoidem | Zdroj: ČTK

Dlouho měli čeští mladíci sice velkou, ale jen platonickou převahu. Proti gólmanovi Carsonovi se nemohl prosadit především Hloušek, Valenta ve 37 .minutě trefil břevno. Špatně to s Čechy vypadalo ve 49. minutě, ale Vaclík chytil Duffymu penaltu. Jeho protějšek Carson kapituloval v 73. minutě, kdy odražený míč dokopl do sítě Gecov. Dočkal trefil o chvíli později spojnici tyče a břevna, ale v 83. minutě už z podobné pozice zvýšil na 2:0

00:00 / 00:00

CZE "21" - NI "21" 2:0

Kvalifikace ME fotbalistů do 21 let:

Česká republika - Severní Irsko 2:0 (0:0)

Branky: 73. Gecov, 83. Dočkal. Rozhodčí: Vejlgaard - Bille, Vang Andersen (všichni Dán.). ŽK: Vošahlík, Lecjaks, Černý - Garrett. Diváci: 2723.

ČR: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks - Dočkal (89. Zeman), Černý, Gecov, Valenta (59. Vácha), Hloušek - Vošahlík (79. Rabušic). Trenér: Dovalil.

Severní Irsko: Carson - Hodson, Cathcart (82. Lowry), Duffy, Casement (70. Lafferty) - Bryan (67. Donnelly), Weir, Garrett, McQuoid - Kee, Magennis. Trenér: Beaglehole.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít