Fotbalová asociace ČR bude volit nového předsedu

Jindřich Rajchl a Miroslav Pelta. Jeden z těchto dvou mužů by se dnes mohl stát novým šéfem českého fotbalu. Právě mezi těmito dvěma kandidáty, kteří mají jako jediní reálnou šanci na zvolení, se by se mělo rozhodnout při hlasování delegátů na mimořádné valné hromadě fotbalové asociace na pražském Smíchově.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda Fotbalové asociace ČR Jindřich Rajchl

Místopředseda Fotbalové asociace ČR Jindřich Rajchl | Zdroj: ČTK

Podmiňovací způsob souhlasí, protože je těžko předvídatelné, jakým směrem se valná hromada bude ubírat a jestli se volba nebude muset opakovat. Rajchlův ani Peltův tábor rozhodně není tak silný, aby se dalo s určitostí říct, že jeden či druhý je jasným favoritem, a celá věc se může zaseknout na starém problému, který protahoval volbu před šesti lety, tedy na dvoukomorovém systému.

Nového předsedu musí v prvním či druhém kole zvolit delegáti jak české, tak moravské komory. Těmi jsou tradičně zástupci okresů a krajů, třetích a čtvrtých nejvyšších soutěží z Čech i Moravy a klubů první a druhé ligy. Právě na poslední jmenované zástupce profesionálních klubů mohla na poslední chvíli zapůsobit hrozba čelních představitelů dvou nejpopulárnějších českých klubů Slavie a Sparty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová asociace České republiky má dnes na programu volbu nového předsedy

„My zkrátka nebudeme souhlasit se solidárním způsobem financováním fotbalu, takže budeme chtít sami prodat televizní a marketingová práva,“ říká sparťanský boss Daniel Křetínský, kterému se hrubě nelíbí odvolání Macelovy komise rozhodčích a způsob, jakým k němu minulý týden došlo.

Zároveň tím vysílá jasný signál, že si v čele fotbalové asociace přeje Miroslava Peltu a nikoli Jindřicha Rajchla, který tuhle změnu v komisi sudích pomohl učinit a veřejně ji podpořil. Křetínský ruku v ruce se slávistou Alešem Řebíčkem tím zve k podobnému uvažování i další ligové kluby, které jsou v současném systému přerozdělování peněz za marketingová a televizní práva na populárních značkách Sparty a Slavie částečně závislé.

I tenhle Křetínského nepřímý apel může být při volbě předsedy důležitý. Mimořádná valná hromada začne v deset hodin.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme