Fotbalová Chelsea i s Petrem Čechem konečně zabrala

Pocit vítězství si po čtyřech zápasech opět vychutnali fotbalisté londýnské Chelsea ve 20. kole anglické Premier League. S Petrem Čechem v brance porazili Wolverhampton 2:1 především díky brance záložníka Lamparda minutu před koncem.

Fotbalisté Chelsea slaví vítězství 5:0 nad Genkem v Lize mistrů

Fotbalisté Chelsea slaví vítězství 5:0 nad Genkem v Lize mistrů | Zdroj: ČTK

Chelsea na stadionu Molineux vedla od 54. minuty, kdy se po rohu trefil brazilský záložník Ramires, ale v 84. minutě vyrovnal Ward. Minutu před koncem normální hrací doby ale vystřelil tři body londýnskému velkoklubu po kombinaci Torrese s Ashley Colem anglický reprezentant Frank Lampard.

Chelsea čekala na ligové vítězství od 12. prosince, kdy porazila 2:1 vedoucí tým tabulky Manchester City. Poté následovaly remízy 1:1 s Wiganem, Tottenhamem, Fulhamem a na Silvestra tým trenéra Andrého Villase-Boase prohrál 1:3 s Aston Villou.

Fotbalisté Blues se výhrou posunuli se 37 body na čtvrté místo o bod před Arsenal, který prohrál na půdě Fulhamu. Po brance Laurenta Koscielného z 21. minuty sice Kanonýři vedli a jednogólový náskok drželi až do 85. minuty, kdy ovšem nejprve vyrovnal Steve Sidwell. Výhru pak Fulhamu zajistil ve druhé minutě nastavení Bobby Zamora. Český záložník Arsenalu Tomáš Rosický nastoupil v 65. minutě, Marcel Gecov na straně Fulhamu byl jen mezi náhradníky.

Wenger si po zápase stěžoval na rozhodčího. Djourou podle francouzského kouče neměl dostat první žlutou kartu. A také poukázal na to, že sudí Lee Probert připravil Arsenal o penaltu po zákroku Philippa Senderose na Gervinha.

Posledního tým tabulky Blackburnu nedokázal navázat na překvapivé sobotní vítězství nad obhájcem titulu Manchesterem United a se Stoke prohrál 1:2. Oba góly hostů vstřelil útočník Peter Crouch, který zaznamenal 100. a 101. ligovou trefu v kariéře.