Fotbalová Chelsea otočila utkání Poháru a drží šance na obhajobu

Fotbalisté Chelsea vyhráli ve 3. kole Anglického poháru nad Southamptonem 5:1 a nadále drží šance na obhajobu loňského triumfu. Chelsea ale musela utkání, do kterého nenastoupil zraněný brankář Petr Čech, otáčet.

Chelsea porazila Southampton i bez Petra Čecha v bráně

Chelsea porazila Southampton i bez Petra Čecha v bráně | Zdroj: Reuters

Chelsea, která je soupeřem pražské Sparty ve druhém kole Evropské ligy, prohrávala od 22. minuty utkání gólem Jaye Rodrigueze, který přehodil Čechova náhradníka Rosse Turnbulla.

Vyrovnání se favorit dočkal deset minut před koncem prvního poločasu, zblízka se z dorážky prosadila nová posila Chelsea z Newcastlu Demba Ba. V nastavení prvního poločasu se navíc střelou k tyči prezentoval Victor Moses a Chelsea vedla.

Skvěle zvládl favorit i vstup do druhé poloviny utkání, když si Mata poradil s domácí obranou a poslal přesný pas na hlavu Branislava Ivanoviče. Jen o chvíli později se podruhé v utkání prosadil Ba, jako poslední se do listiny střelců zapsal z penalty Frank Lampard.

3. kolo Anglického poháru:

Brighton (II.) - Newcastle 2:0, Aston Villa - Ipswich (II.) 2:1, Bolton (II.) - Sunderland 2:2, Crawley (III.) - Reading 1:3, Crystal Palace (II.) - Stoke 0:0, Fulham - Blackpool (II.) 1:1, Manchester City - Watford (II.) 3:0, Peterborough (II.) - Norwich 0:3, QPR - West Bromwich 1:1, Southampton - Chelsea 1:5, Tottenham - Coventry (III.) 3:0, Wigan - Bournemouth (III.) 1:1.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít