Fotbalová Chelsea zdolala v lize United díky hattricku Eto’a 3:1

Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance porazili ve 22. kole Premier League Manchester United 3:1. Výhru londýnského klubu zařídil hattrickem kamerunský útočník Samuel Eto'o. Za hosty snížil na 1:3 Javier Hernandez.

Střelec všech gólů Chelsea v zápase s United Samuel Eto'o si po vystřídání plácá s koučem José Mourinhem | Zdroj: Reuters

Chelsea je v tabulce stále třetí s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Arsenal. Moyesem vedený Manchester United figuruje v anglické lize na sedmém místě se ztrátou 14 bodů na čelo.

Čech musel už na začátku podržet svůj tým po šanci Younga. Ovšem Chelsea byla v útoku hodně nebezpečná, a to především zásluhou zkušeného Kamerunce Eto'a. Čtyřnásobný nejlepší hráč Afriky zazářil zejména v 17. minutě, kdy po individuální akci vyslal tvrdou střelu a i díky mírné teči jednoho z obránců překonal brankáře De Geu.

Těsně před poločasem pak Eto‘o zblízka doklepl míč do sítě po přihrávce Cahilla a ve 49. minutě završil hattrick dorážkou. Manchester už se zmohl jen na snížení, když Jonesův střílený centr zblízka tečoval do branky na hranicí ofsajdu stojící Hernandéz.

V závěru už hráči Manchesteru ztráceli nervy a výsledkem bylo vyloučení Vidiče. United nedokázali porazit Chelsea už v šestém utkání za sebou. Naopak trenér José Mourinho si připsal 100. vítězství na lavičce Chelsea.