Fotbalová Dukla porazila Hradec Králové a má první výhru v sezoně

Posledními dvěma zápasy dnes skončil program třetího kola fotbalové ePojisteni.cz ligy. V tom prvním z nich pražská Dukla s přehledem porazila Hradec Králové, který si z Julisky veze prohru 0:3. Ve večerním duelu si pak Jihlava rozdělila body se Slavií.

Slavia dnes remizovala v Jihlavě 1:1

Slavia dnes remizovala v Jihlavě 1:1 | Zdroj: ČTK

Fotbalisté Dukly Praha se dnes dočkali první výhry v letošní sezoně, když zdolali Hradec Králové 3:0.

Domácí se do vedení dostali velmi brzy poté, co po rohu hlavičkoval přesně Smejkal, jenž tímto stylově oslavil svůj 150. ligový start v kariéře.

Do konce první půle již diváci žádnou větší šanci na změnu skóre neviděli, takže se šlo do kabin za stavu 1:0.

Po přestávce si Hradec Králové sice dokázal vypracovat několik nadějných situací, ale žádná z nich ke gólu nevedla. Branky se tak dočkali domácí, když se v 76. minutě z penalty prosadil Albiach. Na konečných 3:0 pak v závěru upravil střídající Preisler.

Výsledkem 1:1 skončil zápas mezi Jihlavou a Slavii, která tak stále čeká na první letošní vítězství. Stejně jako na Julisce, i v Jihlavě padl první gól poměrně brzy, když v 8. minutě udeřil po chybě hostů Ikaunieks.

Slavisté pověst favoritů v prvních 45 minutách příliš nepotvrdili, druhý poločas jim však vyšel lépe.

Červenobílí srovnali skóre v 51. minutě, když se po přesné ráně k tyči trefil Nizozemec van Kessel. Pár minut poté mohli Pražané zápas otočit, jenže kapitán Bílek nařízenou penaltu zásluhou zákroku gólmana Hanuše neproměnil.

Ve zbývající půl hodině se již stav nezměnil, takže si Slavia veze z Jihlavy pouze bod.

3. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - FC Hradec Králové 3:0 (1:0)
Branky: 5. Smejkal, 76. Néstor z pen., 86. Preisler. Rozhodčí: Julínek - Paták, Peřina. ŽK: Smejkal - Zorvan, Ottmar. Diváci: 1415.

Vysočina Jihlava - Slavia Praha 1:1 (1:0)
Branky: 7. Ikaunieks - 51. Van Kessel. Rozhodčí: Jílek - Dobrovolný, Kotalík. ŽK: Ngadeu (Slavia). Diváci: 4500.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít