Fotbalová GL: Plzeň rozdrtila Hradec Králové, Bohemians 1905 remizovali se Sigmou

V předehrávce dvanáctého kola fotbalové Gambrisnu ligy remizovali Bohemians 1905 se Sigmou Olomouc 1:1, na domácím trávníku je to jejich už čtvrtý nerozhodný výsledek v řadě. Obě branky přitom padly už během prvního poločasu. Mistrovská Viktoria Plzeň doma rozdrtila Hradec Králové 5:0, o dva góly domácích se postaral Bakoš.

Obránce FK Teplice Antonín Rosa (ve žlutém) odvrací míč před útočníkem Bohemians 1905 Martinem Nešporem v přípravném zápase, ve kterém Severočeši zvítězili 3:1. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Bohemians 1905 - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)

Jako první se do střelecké listiny zapsal domácí Nešpor, když zužitkoval Škodovu přihrávku hlavou. Hosté hráli v prvním poločase jakoby v útlumu, přesto ale dokázali srovnat.

V samotném závěru prvního poločasu upravil na 1:1 desátým ligovým gólem v kariéře Hořava. Vyrovnávací branka vlila Sigmě novou energii do žil, ve druhém poločase byli hosté lepším týmem na hřišti, jenomže zužitkovat převahu ve vítěznou branku nedokázali.

Neprosadili se už ani domácí, naopak museli krátce před koncem zápasu čelit hrozbě z kopačky Klesnila. Nerozhodný výsledek a domácí neporazitelnost zachránil gólman Sňozík.

Branky: 12. Nešpor - 45. Hořava. Rozhodčí: R. Hrubeš - Jiřík, Štěrba. ŽK: Sňozík, Jindřišek, Žižka - Škerle, Janotka, Heinz. ČK: 90.+2 Škerle. Diváci: 1864.

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka - Moravec, Šumský (81. Budínský), Borek, Bartek (60. Růžička) - Nešpor (66. Bálek), Škoda. Trenér: Medynský,

Olomouc: Zlámal - Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava (88. Klesnil) - Heinz, Varadi (83. Schulmeister), Navrátil (71. Petr). Trenér: Psotka.

Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 5:0 (1:0)

Fotbalisté Plzně rozdrtili ve večerním utkání Hradec Králové na domácím stadioně ve Štruncových sadech 5:0. Díky sedmému ligovému utkání bez prohry v řadě stáhli náskok vedoucí Sparty na šest bodů. Dvěma góly se v zápase zaskvěl Bakoš.

Západočeský tým plnil od prvních minut roli favorita, v desáté minutě se jako první zapsal do listiny střelců Čišovský po Horváthově centru. Vzápětí mohl zvýšit Ďuriš, hlavou ale trefil jen tyč Koubkovy brány.

Další góly padaly až ve druhém poločase. Dvě velké příležitosti propásli hosté, vynikající práci tehdy odvedl gólman Pavlík – nejprve vychytal hlavičku Fukala, poté zmařil i šanci Černého.

Prosadili se tak znovu domácí. Druhou branku v utkání přidal v šedesáté minutě Bakoš, pět minut nato skóroval Petržela. Čtvrtou branku si dali Královéhradečtí sami, ve snaze dostat míč z brankové čáry se o to „postaral“ Fukal.

Výsledek pak už jen kosmeticky upravil svým druhým přesným zásahem v utkání Bakoš.

Branky: 60. a 79. Bakoš, 10. Čišovský, 65. Petržela, 69. vlastní Fukal. Rozhodčí: Jech - Hájek, Makovička. Bez ŽK. Diváci: 5811.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral (85. Řezník), Čišovský, Bystroň, Limberský - Petržela, Horváth, Jiráček, Kolář (80. Darida) - Ďuriš (61. Fillo), Bakoš. Trenér: Vrba.

Hradec Králové: Koubek - Plašil, Chleboun, Fukal - Fischer (86. Malinský), Štěpán (75. Hochmeister), Zelený, Poděbradský - Černý (75. Gulajev), Klapka, Dvořák. Trenér: Kotal.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít