Fotbalová jedenadvacítka se chystá na Severní Irsko

Poprvé a letos naposledy si doma zahraje reprezentační výběr fotbalistů do 21 let. V kvalifikaci na mistrovství světa má za sebou už dvě výhry, nad San Marinem a Islandem. Dnes se v Jablonci nad Nisou střetne se Severními Iry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový míč | Foto: Fotobanka stock.xchng

Pro Lvíčata by měla být výhodou už dvě odehraná utkání, Irové se v kvalifikaci scházejí teď poprvé. "Určitá výhoda to být může. My jsme ty zápasy hráli v jiné sestavě, protože vždycky tři, čtyři místa byla jiná. Museli jsme začít dříve, kvůli říjnovému termínu mistrovství světa, takže první dvě utkání jsme zvládli a teď budeme chtít zvládnout i to třetí," říká trenér jedenadvacítky Jakub Dovalil.

Ovšem na včerejším večerním tréninku bylo pro mnohé jeho svěřence dát gól nesplnitelným požadavkem. "Tak to je. Někdy to tam padá víc někdy míň, ale nějak mě to neznervózňovalo," řekl Dovalil.

Proti soupeři ze Severního Irska by ale Lvíčata neměla pohrdnout žádnou příležitostí a proměnit preventivně každou, která se naskytne. Zase tolik jich totiž mít nemusejí.

"Dohrávají osobní souboje, mají dobré standardní situace, je to houževnatý tým, mají poměrně kompaktní obranu, jednoduchý přechod do útoku, jsou dobří hlavičkáři, takže takový ostrovní fotbal, v domácím prostředí jsou silnější než venku," říká Jakub Dovalil.

Teď jde jen o to, aby se soupeř jako venku cítil a Češi naopak skutečně jako doma. Hraje se totiž dnes, tedy v pátek, v osm večer a má být celkem chladno. A ani na ligu - byť na vedoucí tým tabulky - nepřišlo v neděli pět tisíc diváků.

"Uvidíme kolik jich dorazí. Pokud by se stadion naplnil z poloviny nebo tří čtvrtin tak budeme rádi a klukům to pomůže. Protože jak říkám jsou to mladí hráči a určitě si tu podporu zaslouží," vyzývá diváky Jakub Dovalil, trenér českých fotbalistů do 21ti let.

Igor Maňour, Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme