Fotbalová jedenadvacítka se s kvalifikací rozloučila kanonádou

Čeští fotbalisté do 21 let postup do baráže o evropský šampionát vyšperkovali v posledním duelu kvalifikace proti Walesu vítězstvím 5:0. Zasloužili si ho především výkonem ve druhém poločase, v němž vstřelili čtyři branky. O účasti v říjnové baráži díky ovládnutí třetí kvalifikační skupiny rozhodli Češi už minulý týden.

Čeští fotbalisté do 21 let slaví vítězství nad Walesem

Čeští fotbalisté do 21 let slaví vítězství nad Walesem | Zdroj: ČTK

Trenér lvíčat Jakub Dovalil šetřil před blížící se baráží trojici opor, karetně ohrožené Marečka s Lecjaksem a hodně vytíženého Hanouska, na trávníku to ale nebylo příliš znát. V úvodu sice nesehraný tým udělal několik chyb v rozehrávce, ale soupeře do žádné vyložené šance nepustil a sám pak několikrát ohrozil waleskou branku.

Gól však padl v první půli jediný. Po centru Kopice z pravé strany ho vstřelil v 17. minutě Novák. "Rychlý gól nám určitě hodně pomohl, to je proti takovému soupeři vždycky nejdůležitější. Kdybychom na něj čekali delší dobu, tak by to bylo těžší," uvědomuje si útočník Stanislav Tecl.

Tři body stvrdili v Jablonci domácí čtyřmi brankami po změně stran. Nejdřív se prosadil v 60. minutě hlavou Wágner, po něm ještě Vaněk a hned dvakrát jihlavský střelec Tecl - nejdříve z penalty a poté ze hry po přihrávce Wágnera.

00:00 / 00:00

Rozhovor Michala Jurmana s trenérem Jakubem Dovalilem

Soupeře pro baráž o 'malé EURO' se Češi dozvědí v pátek. Při losu ve švýcarském Nyonu budou mezi sedmičkou nasazených celků, a měli by se tak vyhnout nejsilnějším možným soupeřům.

"Víme, že ve druhém koši určitě bude Francie, i když vyhrála svoji skupinu, ale nemá dostatečný koeficient. Té bych se rád vyhnul, ale jinak je mi to celkem jedno," říká Jakub Dovalil.

Česká republika - Wales 5:0 (1:0)
Branky: 73. z pen. a 79. Tecl, 17. Novák, 60. Wágner, 68. Vaněk. Rozhodčí: Aranovskij - Andrejev, Alochin (všichni Ukr.). ŽK: Pospíšil (ČR). Diváci: 2138.

ČR: Valeš - Holeš, Frydrych, Čmovš, Novák - Daníček - Kopic (67. Tecl), Pospíšil, Pavelka (46. Vaněk), Vůch (75. Pázler) - Wágner. Trenér: Dovalil.

Wales: Cornell - Henley (77. Meades), Alfei, A. Taylor, Freeman - Bodin, Huws (77. Doughty), Lucas, Edwards (60. Bradshaw) - J. Taylor - Cassidy. Trenér: Pace.

Jan Suchan, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít