Fotbalová Karviná řeší problémy s partnerem i dostavbu stadionu

Fotbalisté Karviné si mohou sice už týden říkat prvoligoví, ovšem nováčka příštího ročníku nejvyšší soutěže teprve čekají ty nejtěžší boje. Karviná přijde s největší pravděpodobností o svého generálního partnera, spoelčnost OKD, a to není zdaleka všechno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový míč | Foto: Fotobanka stock.xchng

Je veřejným tajemstvím, že společnost, jejíž jméno se nachází i v názvu klubu, má existenční problémy.

Při takových starostech je utopie, že by Karviná dál získávala od OKD injekci v podobě mnoha milionů korun ročně.

Dobře informované zdroje z blízkosti klubu hovoří o tom, že na tento kalendářní rok ještě fotbalový oddíl peníze dostal. V příštím roce už ale dlouholeté partnerství pokračovat nebude.

Přehrát

00:00 / 00:00

Termín by měl být někdy 30. června. Věřím, že na konci sedmého měsíce už bychom měli mít stadion hotový, říká Jan Wolf, předseda dozorčí rady Karviné

„Poznamená nás to tak, že budeme muset hledat jiné partnery. Uvidíme, jak se nám to bude dařit. Věřím tomu, že si poradíme a nějak přežijeme,“ vysvětluje Jan Wolf, předseda dozorčí rady klubu.

Ten byl dlouholetým klubovým předsedou představenstva. Poté, co v lednu nastoupil do stejné funkce v Baníku Ostrava, zastává v Karviné oficiálně už pouze funkci předsedy dozorčí rady.

Wolf je však také náměstkem karvinského primátora, ovšem do spekulací, že by fotbalistům za stávajících nedobrých ekonomických vyhlídek, mohlo pomoci město, se pouštět nechtěl.

„Jsem ve vedení města, ale máme čtyřicet jedna zastupitelů. Nevím, jak oni ocení to, že se ve městě zase trošku oživí sportovní život. Je to předčasné, nejsem schopný říct, zda se bude něco řešit,“ nespekuluje Wolf.

Trable se stadionem

Nicméně očekávaný odchod generálního partnera není jedinou starostí karvinského fotbalu. Budoucího nováčka nejvyšší soutěže trápí také protahující se stavba nového stadionu, který měl být už dávno hotový.

Podle dobře informovaných lidí z okolí klubu se tak ale stane nejspíš až na podzim. „To se musíte zeptat stavebních firem, které to tam, s prominutím, mastí. Jsem hodně naštvaný a mrzí mě, že to takovým způsobem funguje, ale pro ně je to byznys. Oni využívají všech zákonných možností, které existují. Všichni v rámci stavebnictví dělají tak, aby se měli líp než druhá strana,“ trápí Wolfa.

Navzdory tomu doufá, že stavba bude co nejdřív dokončena. „Termín by měl být někdy 30. června. Věřím, že v sedmém měsíci už se budou řešit reklamační práce a na jeho konci bychom měli mít stadion hotový,“ věří Wolf.

Nicméně připouští, že pokud by se stavba stadionu neúměrně protahovala, bude muset Karviná hledat azyl jinde.

„Asi by nám nic jiného nezbylo, kdybychom neměli stadion. Nechtěli jsme to řešit, ať se to nezakřikne. Nechtěli jsme řešit ani licenci pro první ligu, ale jedna z podmínek je hotový stadion. Takže musíme řešit i tyto otázky,“ dodává Wolf.

A to by byl celkem problém, protože nejbližší vyhovující stadion je v Ostravě, kde už teď hraje Baník i třetiligové Vítkovice. Navíc i ten si projde za pár dní rekonstrukcí trávníku, takže minimálně do druhé poloviny srpna nebude k dispozici nikomu.

Radim Sajbot, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme