Fotbalová lvíčata se dozví soupeře pro ME

Osm nejlepších fotbalových reprezentací starého kontinentu do 21ti let bude dnes v 15 hodin rozlosováno do dvou skupin nadcházejícího mistrovství Evropy. Chybět mezi nimi nebudou ani čeští mladíci trenéra Jakuba Dovalila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČMFS

Čeští mladíci do 21 ti let prošli bez prohry nejen evropskou kvalifikací ale i dvojzápasovou baráží proti Řecku. Směle a s velkým očekáváním tak mohou nyní vzhlížet směrem ke Kongresovém a kulturním centru v Aalborgu, kde budou od 15ti hodin rozlosovány základní skupiny evropského šampionátu.

Ten se přitom ve čtyřech dánských městech uskuteční od 11. do 25. června příštího roku. Jistotou nyní je, že Češi určitě dostanou do skupiny jednoho z dvojice Španělsko-Island, další dvojice pak vzejde z nabídky Anglie, Bělorusko, Ukrajina a Švýcarsko.

Trenér českých lvíčat Jakub Dovalil, přitom mezi sedmičkou týmů, které postoupily na závěrečný turnaj z kvalifikace příliš velké rozdíly nehledá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová lvíčata se dozví soupeře pro ME

„Jsou tam mužstva, která si to vybojovala po právu. Některé ty zápasy byly hodně zajímavé. Určitě je dobře, že postoupil Island, který ukázal, že je velmi kvalitní tým a že z naší skupiny tak postoupila dvě mužstva,“ říká Dovalil.

Týmem, který si ale účast na evropském šampionátu nevybojoval v kvalifikačních bojích je domácí Dánsko, které jako pořadatelská země mělo účast zajištěnou.
Zároveň už nyní před losem je jasné, že se právě s Dánskem, český výběr jako jediný nasazený předem do skupiny B v základní fázi na turnaji neutká.

Pojedou ti, co to vykopali

Kvalitní kvalifikační výsledky českému týmu zaručily navíc nejen nasazení do skupiny B, ale zároveň i jistotu, že se vyhne cestování a všechny tři utkání ve skupině odehraje ve Viborgu.

Tam, se podívá třiadvacítka nominovaných jmen a podle trenéra Dovalila nelze čekat, že by následujících 7 měsíců do vypuknutí šampionátu přineslo nějaké závratné nominační změny.

„Všichni hráči, kteří tady jsou, tak tu formu prokázali dlouhodobě, takže si myslím, že moc změn tam nebude. Takže pojedou, pokud si udrží formu, ti hráči, kteří si to vykopali,“ plánuje Dovalil.

Bojovat má česká jedenadvacítka o co i v Dánsku. Ve hře je totiž nejen titul mistrů Evropy, ale také účast na OH v Londýně. Tam z dánského šampionátu postoupí tři nejlepší týmy s výjimkou Anglie, která má už účast díky svému pořadatelství zajištěnou.

Petr Kadeřábek, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme