Fotbalová Lvíčata se musí pro odvetu baráže ME vypořádat i s časovým posunem

Horší výchozí pozici si čeští fotbalisté do jednadvaceti let snad ani nemohli přát. Nejenže mají před odvetou baráže s Ruskem minimální šanci na postup do Izraele, který uspořádá příští rok mistrovství Evropy jejich kategorie. Navíc manko 0:2, které nabrali v pátečním utkání v Jablonci, se budou snažit zázračne dohnat až za Uralem. O postup na Euro odletěli dnes odpoledne usilovat až do Asie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalová reprezentace do 21 let porazila v Jablonci Černou Horu díky Chramostovi | Foto: Michal Jurman

Ruská jednadvacítka hrává své zápasy v Jekatěrinburgu, kam je to pět hodin letu a hodinky je třeba si tam přeřídit o čtyři hodiny dopředu. Jedním slovem - je to daleko. Tak daleko, že na větší vzdálenost řada českých mladíků ještě nikdy v životě necestovala.

„V Albánii jsme byli daleko, ale takhle daleko? To asi ne!“ marně vzpomíná na nějaký delší výjezd jablonecký brankář Roman Valeš a Stanislav Tecl mu přizvukuje.

„Bude to pro mě premiéra. Kdo ví, jestli bych se do Ruska vůbec podíval, takže s fotbalem je to ideální,“ nachází aspoň nějaké pozitivum na cestě několik desítek kilometrů za hranici Evropy jihlavský útočník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přelet z Prahy do Jekatěrinurgu čeká na českou fotbalovou reprezentaci do jedenadvaceti let

Jeho sparťanský kolega Václav Kadlec toho oproti němu nalétal za fotbalem hodně, ale neznamená to, že by se z dlouhého přesunu za Ural radoval. „Mě osobně to děsí hodně, protože létání nemám vůbec rád. Je to pro mě hrozné, ale musí se to zvládnout. Letíme o dva dny dřív, takže na adaptaci nějaký čas bude.“

Právě kvůli tomu nabrali mladí čeští reprezentanti směr Jekatěrinburg už dva dny před zápasem, který se hraje v úterý od půl třetí českého času.

„Je to pět hodin. Máme to propočítané tak, abychom tam jejich času přiletěli na půlnoc. Myslím si, že to žádný problém nebude. Člověk se normálně vyspí. Hraje se od půl sedmé jejich času takže našeho půl třetí. Nemělo by to být tak tragické, snad hráči nebudou tolik rozhození. Nějaké rady jim dáme, čeká nás jeden trénink, naplánujeme nějaké procházky. Je důležité, abychom hned od začátku najeli na jejich režim,“ plánoval před usednutím do letadla trenér Jakub Dovalil.

Větší problémy než vyrovnat se s dlouhou cestou a časovým posunem bude ale mít s tím, jak po domácí porážce 0:2, tedy za stavu skoro beznadějného, vykřesat naději na postup.

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme