Fotbalová lvíčata zakončila úspěšný rok výhrou

Fotbalová reprezentace do 21 let porazila v posledním zápase letošního roku stejně starý výběr Ukrajiny 2:1.

Autor druhé branky Václav Kadlec

Autor druhé branky Václav Kadlec | Zdroj: ČTK

ČR "21" - Ukrajina "21" 2:1 (2:0)

Svěřenci trenéra Dovalila vlétli do utkání jako uragán a už v osmé minutě se radovali z vedoucího gólu. Centr Kovaříka přeletěl až na zadní tyč hostující branky, kam si naběhl nikým neatakovaný Vošahlík a hlavou otevřel skóre – 1:0.

Češi neustávali v tlaku a vytvářeli si i nadále slibné příležitosti. Kovařík trefil v 17.minutě tyč. Neujaly se ani šance Vošahlíka a Kováře. Až pět minut před poločasem našel Řezník v pokutovém území Kadlece a ten patičkou zvýšil vedení domácích – 2:0.

Po změně stran oba trenéři několikrát střídali a tempo hry povadlo. Soupeř se postupně dostával častěji k zakončení a v 82.minutě snížil Petrov, když byl důrazný v pokutovém území – 2:1.

V závěru Češi přečkali tlak Ukrajinců, těsné vítězství uhájili a připsali si na závěr roku, ve kterém se probojovali na mistrovství Evropy, cennou výhru.

Branky: 8. Vošahlík, 39. Kadlec - 82. Petrov. Rozhodčí: Kružliak - Mókoš, Sluk (všichni SR). ŽK: Prijma, Opanasenko, Petrov (všichni Ukr.). Diváci: 2042.

ČR "21": Vaclík (46. Hanuš) - Řezník (72. Čelůstka) , Hošek (63. Mazuch), Hejda, Lecjaks - Gecov (63. Vácha) - Vošahlík (78. Dočkal), Kadlec, Hořava (63. Černý) , Kovařík - Kozák (63. Pekhart). Trenér: Dovalil.

Ukrajina "21": Koval - Opanasenko (73. Jeremenko), Kryvcov, Plastun (46. Parcavania), Prijma (43. Budko) - Vicenec (76. Kaverin), Čajkovskij (64. Grečinkin), Bogdanov (46. Petrov), Garmaš, Zapadnja - Bezus (64. Pavlov). Trenér: Jakovenko.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít