Fotbalová Plzeň chce uspět na dvou frontách. Tu ligovou otevře v Brně

Když někdo honí dva zajíce najednou, může se mu snadno stát, že nakonec nechytí žádného. Vědí o tom dobře i fotbalisté Plzně, kteří chtějí být úspěšní v Evropě i doma. Zatímco pohárový vstup už mají pár dní zdárně za sebou, teď je čeká jarní premiéra v Gambrinus lize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňský útočník Stanislav Tecl se raduje z gólu proti Neapoli | Zdroj: ČTK

Kdyby se fotbalisté Plzně ohlédli za svými posledními a celkově hodně úspěšnými roky, snadno by si spočítali, že nejvíce bodů poztráceli v době těsně kolem pohárových zápasů či reprezentačních srazů, na které hráči Viktorie pravidelně jezdívají.

Třeba loni sice svěřenci kouče Pavla Vrby oslavili historický postup do Ligy mistrů, jenže v nejvyšší domácí soutěži přišli na podzim o tolik bodů, že už to na jaře nedohnali a po závěrečném utkání v Liberci jen smutně sledovali mistrovské oslavy Slovanu. Byť se i v té době všeobecně říkalo, že hrají Západočeši ten "nejlepší fotbal" v lize. Letos by fotbalisté Plzně jen neradi zažili podobnou situaci, možná i proto raději svůj tým posílili.

"Myslím, že díky příchodu Tecla a Kovaříka se mi kádr rozšířil do kvality a těch patnáct šestnáct hráčů je schopno zvládnout obě dvě soutěže. My samozřejmě chceme v lize uspět a poprat se o první místo, ale na druhou stranu přiznávám, že Evropská liga je pro nás také vysněná soutěž," říká trenér Pavel Vrba.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na první jarní ligové utkání fotbalistů Plzně zve Jaroslav Plašil

"Pokud budou mezi zápasy vždycky čtyři dny, tak jsme schopní to zvládnout. Když to bude jen jeden nebo dva, což se také stávalo při různých srazech, tak je to problém. Jarní část samozřejmě nebude o jedenácti dvanácti hráčích, ale minimálně patnácti šestnácti," uvědomuje si plzeňský stratég.

Plzeň má teď díky příchodům Stanislava Tecla a Jana Kovaříka "kde brát", tím spíš, když se uzdravují i další nedávno zranění hráči. Ale jenom kvalita kádru a čas na odpočinek mezi jednotlivými zápasy nemusí k úspěšnému boji na dvou frontách stačit.

"Je to otázka atmosféry na stadionech a způsobu hry, jaký soupeři vyznávají. U nás to proti Plzni každý zazdí a nebude asi hrát žádný ofenzivní fotbal jako evropské manšafty, které svým útočením uvolňují Plzni prostory, ze kterých se může prosadit," říká někdejší československý reprezentant a dnes fotbalový trenér Přemysl Bičovský.

Fotbalisté Plzně se o tom možná přesvědčí i ve svém prvním jarním zápase, na půdě týmu, kterému jinak úporné bránění není úplně vlastní. Vždyť hráči brněnské Zbrojovky jsou jedním ze dvou celků, který dokázal Viktoriány v ligovém utkání na podzim porazit.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme