Fotbalová Plzeň porazila Liberec a vyhrála pojedenácté v řadě

Fotbalisté Liberce dnes v rámci 22. kola fotbalové Synot ligy hostili vedoucí tým tabulky, kterým je Viktoria Plzeň. Vítězem tohoto duelu se stala Plzeň, které výhru 1:0 vystřelil ve 24. minutě svým letošním 15. gólem Ďuriš. Viktoriáni tak oslavili 11. ligové vítězství v řadě, zatímco domácí zaznamenali první domácí prohru v této sezoně.

Plzeň porazila Liberec 1:0 a upevnila si vedoucí pozici v tabulce

Plzeň porazila Liberec 1:0 a upevnila si vedoucí pozici v tabulce | Zdroj: ČTK

Prvních 45 minut zápasu nabídlo divákům vyrovnanou podívanou.

Navzdory tomu ale skóre nezůstalo beze změn, když se Plzeň ujala ve 24. minutě vedení poté, co Rajtoral přihrávkou za obranu domácích našel na hraně pokutového území Ďuriše a ten z blízka překonal brankáře Slovanu.

Druhý poločas byl ve znamení tvrdé bitvy, o čemž svědčí i fakt, že rozhodčí Zelinka rozdal hned čtyři žluté karty.

Lehkou územní převahu měl po přestávce Liberec, ale gólu se nakonec nedočkal. Šance na srovnání stavu utkání přitom měl – ve velké šanci se krátce před závěrečným hvizdem ocitl po centru Coufala Bakoš, kterého však vychytal hostující gólman Kozáčik.

Spartu čeká derby 3 dny po vítězství na Laziu, na únavu se vymlouvat nebude

Liberečtí tak ukončili svou dlouhou šňůru zápasů bez domácí prohry, která se nakonec zastavila na čísle 15.

Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského tak potvrdili, že se jim proti Plzni dlouhodobě nedaří. Po dnešku z posledních 13 vzájemných utkání ovládli jen jedno, navíc na domácí půdě čekají na vítězství proti Plzni již osm zápasů.

To Plzeň naopak potvrdila dobrou formu a již pojedenácté v řadě neztratila v lize ani bod.

Program 22. kola Synot ligy uzavře dnešní pražské derby mezi Spartou a Slavii, které je na programu od 19.30.

22. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 24. Ďuriš. Rozhodčí: Zelinka - Blažej, Vlasjuk. ŽK: Hovorka, Rabušic - Matějů, Rajtoral, Hořava, Ďuriš. Diváci: 5437.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít