Fotbalová Plzeň rozdrtila v Evropské lize oslabený Hapoel Tel Aviv 4:0

Fotbalisté Plzně vyhráli nad Hapoelem Tel Aviv v utkání Evropské ligy 4:0, když izraelský celek hrál od 41. minuty o desíti. Dvakrát se trefil Kolář, po jedné brance přidali debutant Štípek a Bakoš. Zaplněné Štruncovy sady ovšem postup do jarní fáze slavit nemohly, protože v souběžně hraném zápase prohrálo Atlético Madrid na půdě Coimbry 0:2. K postupu bude ovšem Viktoriánům stačit získat alespoň bod ze dvou zbývajících utkání.

Plzeňští hráči se radují z prvního gólu, uprostřed je střelec Daniel Kolář

Plzeňští hráči se radují z prvního gólu, uprostřed je střelec Daniel Kolář | Zdroj: ČTK

Kouč Vrba udělal v základní sestavě několik změn. Zranění třísel ze středečního tréninku nepustilo do hry reprezentačního záložníka Františka Rajtorala. Místo něj si tak od první minuty poprvé zahrál na pravé straně zálohy dvacetiletý David Štípek. Vrací se navíc stoper Václav Procházka. Hapoel se bude muset obejít bez nejnebezpečnějšího hráče z prvního měření sil Tala Ben Haima.

Viktoria Plzeň - Hapoel Tel Aviv 4:0

Góly: 23.+ 76. Kolář, 40. Štípek, 76. Bakoš

Diváci se nestačili na stadionu takřka ani usadit a právě debutant v základní jedenáctce Štípek mohl hned v prvních šedesáti vteřinách zápasu skórovat. Kolářův pas našel na rohu šestnáctky plazeňského mladíka, ale jeho střelu gólman Apoula vytáhl na roh. Po dvaceti minutách se mezi obránci prohnal Kolář, ale zaskočený nedokázal zamířit přesně.

Ve 23. minutě se už ale podhrotový hráč Plzně prosadil. Řezník centroval z pravé strany a přesně našel Koláře, který se tentokrát hlavou proti hostujícímu brankáři prosadil 1:0. Viktoriáni byli i nadále aktivnější a soupeře přehrávali, ale Darida ani Ďuriš nedokázali náskok zvýšit.

Až po sérii rohových kopů na přelomu 40. minuty po závaru před brankou Hapoelu střílel po zemi diagonálně z rohu malého vápna Štípek 2:0. Nedlouho na to musel předčasněš pod sprchy bývalý hráč Manchesteru United nebo Aston Villy Eric Djemba Djemba, který dostal červenou kartu zato, že prošlápl Daridovi koleno, tomu se naštěstí nic nestalo a mohl pokračovat. Hráči izraelského klubu ještě více na trávníku přitvrdili, Cohen zezadu fauloval Koláře, ten se ohnal a oba tak dostali kartu žluté barvy.

Do druhé půle udělal hostující kouč jednu změnu v sestavě. Převaha jednoho muže v poli Plzni svědčila, která kontrolovala míč a pozorně bránila. K výraznějšímu ohrožení branky Tel Avivu, ale docházelo zřidka.

Až z první vážnější příležitosti ve druhé půli se opět pohlo skóre ve prospěch Viktoriánů. Horváth poslal nadýchaný balon před branku Hapoelu, ofsajdová past sklapla na prázdno, Kolář tak sám před Apoulou neměl těžkou práci a hlavou přidal svoji druhou branku v utkání 3:0.

V 84. minutě přidal druhou gólovou asistenci bek Řezník, který svým centrem neomylně našel Bakoše. Slovenský útočník přerušil svoji osm zápasů trvající sérii bez vstřelené branky a zvýšil na 4:0.

11 389 diváků, z toho většina domácích fanoušků, už zbytek zápasu tleskalo a užívalo si zaslouženou výhru. Nicméně z postupu ze základních skupiny se plzenští radovat nemohli, protože Coimbra porazila obhájce triumfu Atlético 2:0 a Viktoria se tak v tabulce skupiny B dostala na první příčku o skóre před madridský tým.

Rozhodčí: Todorov - Gavrilov, Angelov (všichni Bulh.). ŽK: Štípek, Limberský - Cohen, Badir. ČK: 41. Djemba Djemba (Hapoel). Diváci: 11.389

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth (80. Zeman), Darida - Štípek (69. Hora), Kolář, Ďuriš - Bakoš (85. Hejda). Trenér: Vrba
Hapoel: Apoula - Pantsil, Šušan, Petkovič, Antebi (46. Badir) - Djemba Djemba, Gordana (73. Mare) - Cohen (60. Maman), Toama, Danin - Tamuz. Trenér: Abuksis

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít