Fotbalová Plzeň vyhrála v Českých Budějovicích a je bod za prvním Jabloncem

V dohrávce 12. kola Gambrinus ligy vyhráli fotbalisté Plzně na jihu Čech a zdramatizovali už tak zamotanou situaci na čele tabulky. Po vítězství 1:0 nad Českými Budějovicemi ztrácí Západočeši na vedoucí trio Jablonec, Sparta a Olomouc jeden bod.

Fotbalisté Plzně se radují z gólu do sítě Českých Budějovic

Fotbalisté Plzně se radují z gólu do sítě Českých Budějovic | Zdroj: ČTK

Ráz zápasu určila šestnáctá minuta, kdy se po Horváthově centru v pokutovém území nejlépe zorientoval plzeňský obránce Čišovský. Hosté kombinovali a výsledek kontrolovali a domácí se soustředili především na defenzivu.

Do zajímavé příležitosti se dostal po chybě domácího obránce Nováka v 66. minutě Štípek, ale z dobré pozice budějovickou branku přestřelil.

Jihočeši se místo snahy o vyrovnání museli zaměřit spíš na obranu a velmi dobrými zákroky držel jejich naději alespoň na bod brankář Daněk. Ten zasahoval v 76. minutě proti střele Daridy a šest minut poté proti Horváthově šanci.

V 87. minutě málem domácí zničehonic skórovali, když si Čišovský dal málem vlastní gól. Naštěstí pro hosty z toho byl roh a vedení 1:0 si udrželi do konce.