Fotbalová Příbram chce i dál umírat na krásu

Tu otázku už si položilo hodně fotbalistů a trenérů, ale ne všichni na ni mají jednoznačnou odpověď. Jestli je lepší hrát hezky, nebo sbírat body, totiž není ve zdejších podmínkách vůbec jednoduchá volba. Špatné výsledky dost často znamenají i méně peněz na výplatní pásce, a tudíž více starostí ve všedním životě. Dnes je zmíněné téma nanejvýš aktuální, týká se totiž aktérů dohrávky 20. kola Gambrinus ligy mezi Příbramí a Teplicemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příbramský brankář Aleš Hruška dostává gól z penalty od plzeňského Pavla Horvátha | Zdroj: ČTK

Když jsem se po nedávném ligovém zápase Příbrami v Liberci ptal trenéra středočechů Davida Vavrušky, jestli teď, když se jeho svěřencům po odchodu některých opor nedaří vyhrávat, nezmění přece jen svůj způsob hry, dostalo se mi přesvědčivé odpovědi. "Jinak hrát neumíme a ani nechceme, kdybychom teď začali cokoli měnit, fotbalisté by mi přestali věřit."

Slova brankáře s reprezentačními zkušenostmi Aleše Hrušky to jen povrzují. „Začali jsme tak od prvního kola. Nevidíme žádný důvod, proč to teď měnit. Dohrajeme to do 30. ligového kola a uvidíme, co z toho bude.“

Ano, fotbalisté jednoho z nejskromnějších klubů v Gambrinus lize začali být od úvodního podzimního kola nápadní svou proměnou. Místo nudných bezbrankových partií, tak častých v předchozích sezonách, bavili najednou fanoušky útočnou hrou končící mnohdy i divokými přestřelkami.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisty Příbrami čeká dohrávka s Teplicemi, které už osm let doma neporazili

Porazili mistrovskou Plzeň a silnou Mladou Boleslav, a kromě toho hned třikrát nasázeli svému soupeři minimálně tři góly. To byla hodně slušná vizitka práce devětatřicetiletého kouče, který má teď po ztrátě borců, kteří dávat góly uměli, najednou starosti.

Fotbalisté Příbrami nevyhráli a zároveň nevstřelili ani branku už tři kola po sobě, navíc dnes od osmnácti hodin nastoupí proti Teplicím, které doma v nejvyšší české soutěži už osm let neporazili.

Přesto je sympatické, že ze své cesty nechtějí ustoupit a že si i nadále chtějí dobrý výsledek vysloužit kvalitní ofenzivou. Je jenom škoda, že to moc příznivců nedokáže ocenit. Změna nezměna, zápasy Příbrami patří stále k těm nejméně navštěvovaným u nás.

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme