Fotbalová reprezentace je kompletní, v záloze je nejzkušenějším hráčem Darida

Fotbalová reprezentace už je na pražském srazu kompletní a vstoupila do týdne, který může povzbudit, anebo také skoro pohřbít šance na přímý postup na Euro 2016. Zápasy ve čtvrtek v Plzni proti Kazachstánu a v neděli v Lotyšsku znamenají v postupových počtech dvě povinná vítězství.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejzkušenější útočník David Lafata přichází na sraz fotbalové reprezentace

Nejzkušenější útočník David Lafata přichází na sraz fotbalové reprezentace | Zdroj: ČTK

Jenže ofenzivní část českého týmu prošla pořádným zemětřesením.

„Zase tolik jsem toho neodehrál,“ rozesmálo Davida Lafatu, když měl porovnat různé tváře národního týmu v poslední době, ale kdyby odložil svůj skromný iracionální dojem a nechal mluvit čísla, zjistil by, že realita je docela jiná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová reprezentace je před kvalifikačním dvojzápasem s Kazachstánem a v Lotyšsku kompletní, nezkušenějším útočníkem je Lafata, záložníkem Darida

Útočník Sparty je naopak po Petru Čechovi s 35 starty druhým nejzkušenějším fotbalistou této nominace a z ofenzivní části mužstva toho odehrál jednoznačně nejvíc.

Kvůli zranění vynechal červnový duel na Islandu a teď se vrátil do prostředí, ve kterém kolem něj ve čtvrtek vyroste úplně nový tým.

„Absencí je hodně a není to nic příjemného. Na druhou stranu jsou tady noví kluci, kteří dostanou šanci a jsou hodně hladoví uchytit tu šanci za pačesy. Možná by to mohlo také pomoc, abych řekl pravdu, tak už se mi dlouho líbí Jirka Skalák.“

Může to vyznít hodně intimně, ale to jenom David Lafata jmenuje jednoho z nováčků, se kterým si v duelu s Kazachstánem v reprezentačním A týmu možná poprvé zahraje.

I zbytek záložní řady bude až na Bořka Dočkala úplně nový ve srovnání s červnovým zápasem na Islandu a jejím přirozeným principálem se zřejmě stane Vladimír Darida, s 25 starty pro změnu nejzkušenější mezi středopolaři.

 

Fotbalová reprezentace je kompletní a připravuje se na čtvrteční kvalifikační souboj s Kazachstánem!Vstupenky v prodeji zde - http://www.vstupenkyfotbal.cz/

Posted by Česká fotbalová reprezentace on 31. srpen 2015

„Asi jsem jedním s více starty, takže asi bude na mně, abych kluky nějakým způsobem řídil a trošku víc to organizoval. Odehrál jsem teď tři zápasy, takže jsem rozehranný a věřím, že forma stoupá. Dostávám se víc do zakončení a to mi vyhovuje. V reprezentaci jsem zatím gól nedal a i tady ho chci dát. Takže se budu tlačit víc dopředu,“ přijímá vůdcovskou roli Vladimír Darida.

Ten přijel povzbuzený vydařeným startem do nového bundesligového angažmá v Herthě Berlín, kam v létě zamířil ze sestoupivšího Freiburgu. Při personální krizi mezi záložníky může být i pro národní tým teď tenhle přestup hodně důležitý.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme