Fotbalová reprezentace je nezdravě závislá na kapitánovi Rosickém

Olomoucké publikum se těšilo, jak čeští fotbalisté na Andrově stadionu porazí Dány a zbaví se velkého soupeře v boji o postup na světový šampionát. Místo toho přišla nejtěžší domácí porážka v dějinách českého národního týmu. Výsledek 0:3 vypadá hrozivě, ale tíživější než tři ve druhé půli inkasované branky je nula v kolonce gólů vstřelených.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Tomáš Rosický na tréninku české fotbalové reprezentace, který se konal 20. června ve Vratislavi před čtvrtfinále mistrovství Evropy s Portugalskem. | Zdroj: ČTK

Bohužel vyplývá z toho, že ani napočtvrté nemohl v základní sestavě nastoupit záložník Tomáš Rosický.

„Strašně se mi to zatahovalo ke konci tréninku. Dá se říci, že bylo jasné, že nebudu moci nastoupit od začátku, protože nemůžu trenérovi ve 30. minutě říct, že musím střídat,“ říká Rosický o přetrvávajícím zraněním a vysvětluje tím, proč se nakonec neodhodlal nastoupit od začátku, ale naskočil po hodině hry v situaci, kdy už museli Češi dotahovat jednogólové manko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká reprezentace schytala v souboji s Dánskem největší debakl v dějinách

Do té doby sledoval své spoluhráče z náhradnické lavičky. „Opatrný fotbal z obou stran, ale rozhodující byl začátek druhé půle, kdy Dánové nastoupili úplně jinak než my. Byli pohyblivější, agresivnější a my to nezachytili,“ pojmenoval problém českého týmu jeho obvyklý kapitán.

Tentokrát přenechal tuhle funkci Petru Čechovi. Jenže ta hlavní a dlouhodobá potíž mužstva, které zatím v kvalifikaci nedalo gól nikomu jinému než Maltě, je bohužel hůře řešitelná. Česká reprezentace je zkrátka v ofenzivě nezdravě závislá na schopnostech Tomáše Rosického.

Pan nenahraditelný

„Tomáš je kvalitní a my se o něj hodně opíráme. Možná je to i chyba, ale je to prostě skvělý hráč, když je na hřišti, dokáže hru usměrnit a dát finální přihrávku. Jsou tu ale i jiní hráči, kteří kvalitu mají. Nemůžeme spoléhat, že to za nás Rosa vyhraje,“ připouští přehnané spoléhání se na Rosického obránce Tomáš Sivok.

A pozice nenahraditelného fotbalisty rozhodně netěší ani záložníka samotného.

„Nikdy není dobře upínat se na jednoho hráče. Když jeden hráč nehraje, dobře, eventuálně můžeme mít problémy v ofenzivě, ale nesmí se stát, že vás někdo přehraje, co se týká agresivity a hbitosti,“ posílá výtku do vlastních řad Tomáš Rosický, bez kterého národní tým zkrátka vyhrávat nezvládá. A do Brazílie kvůli tomu těžko postoupí, i kdyby klíčový hráč už ani jednou nechyběl.

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme