Fotbalová reprezentace jede za Barošem, ten se ale zaručeně nevrátí

Fotbalová reprezentace míří do Olomouce, kde ji čeká páteční duel kvalifikace mistrovství světa proti Dánsku. K soutěžnímu zápasu se národní tým vrátí na Andrův stadion po dvou a půl letech, které uplynuly od porážky s Litvou. Podepsal se pod ni tehdy mimo jiné útočník Milan Baroš, který neproměnil pokutový kop. To se tentokrát nestane, protože Baroš už součástí týmu není, i když teď na Hané to nemusí tak docela platit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Baroš v souboji s Joaem Pereirou

Milan Baroš v souboji s Joaem Pereirou | Zdroj: ČTK

Milan Baroš to má z Ostravy, kde teď působí, do Olomouce hodinu jízdy autem, a tak je dost pravděpodobné, že nevynechá šanci, aby své kamarády a nedávné spoluhráče navštívil. Ti samozřejmě vnímají, jak se druhému nejlepšímu střelci v dějinách národního týmu po návratu do české ligy daří, ale přemlouvat k oživení reprezentační kariéry ho nebudou.

„On ví, že my bychom byli rádi, aby s námi pokračoval, věděl to i po Euru. Ale člověk musí respektovat přání toho hráče. Ale on to ví, kdykoli se bude chtít vrátit, kdykoli ho trenér povolá a on to bude akceptovat, vrátit se může. Bude to na něm,“ říká Barošův dlouholetý reprezentační kolega, brankář Petr Čech.

Trenér Michal Bílek ovšem teď není v situaci, kdy by zoufale hledal útočníka použitelného pro kvalifikační utkání, spíš bude mít problém mezi nominovanými forvardy vybrat, čí aktuální forma může být národnímu týmu proti Dánsku nejvíce užitečná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová reprezentace se vydala do Olomouce, kde se potká i s Milanem Barošem

A podle obránce Tomáše Sivoka je scestné pomýšlet na to, že by se útočník Baníku do reprezentace ještě někdy vrátil jako třeba kdysi Pavel Nedvěd. S odchodem z národního týmu totiž Baroš odložil také pravidelnou dávku stresu.

„Užívá si to, do nároďáku už by se nevrátil, i když za námi jezdí. Byl za námi v Plzni, to byla sranda, protože my jsme zrovna jeli na zápas s Maltou a on říkal, že si jde dát guláš, což by v reprezentaci nemohl, tam by musel mít jiný režim,“ popisuje humornou scénku ze setkání s bývalým kolegou Sivok.

„Myslím, že je to pro národní tým škoda, někteří lidé ho vyštvali, i někteří novináři proti němu šli. Myslím, že není fér, když o něm někdo píše nebo říká takovéhle věci, jak je namachrovaný a tak – přitom je to obyčejný kluk s velkým srdcem,“ připomíná Sivok mimo jiné Barošovo angažmá v ostravském Baníku, kde hraje bez nároku na závratně vysoký plat, o který by si při svých kvalitách a postavení v českém fotbale mohl říct.

Sivok: Baroš by nám ještě pomohl

I díky tomu, za který klub teď hraje, už má letos Milan Baroš svůj soutěžní zápas na olomouckém stadionu za sebou, minulý týden tam coby útočník Baníku prohrál 0:1. Tento pátek při utkání národního týmu tam Baroše v dresu a kopačkách nikdo neuvidí.

„Je to škoda, věk na to pořád ještě má. Myslím, že by nám ještě pomohl, pomůže nám i v kabině, což je taky hrozně důležité. Bohužel už se nevrátí, to je na milion procent,“ nenechává v rozhovoru pro Radiožurnál nikoho na pochybách Tomáš Sivok, ještě donedávna Barošův soused, pokud se tak dá označit vztah dvou Čechů, kteří bydlí v Istanbulu.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme