Fotbalová reprezentace má nové asistenty, Pešiceho a Galáska

Josef Pešice a Tomáš Galásek se stali novými asistenty u české fotbalové reprezentace, nahradí Františka Komňackého a Jakuba Dovalila. K národnímu týmu by se měli oba noví asistenci připojit příští týden, kdy fotbalisté sehrají první duel nové sezony, přípravné utkání na Ukrajině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čech, Drobný, Laštůvka - brankářská část tréninku české reprezentace | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

„Při zápasech budu mít roli klasického asistenta podobně jako předtím František Komňacký, v týdnu budu jezdit dívat se na hráče, pozorovat,“ cituje deník Pešiceho.

„Mám výhodu, že velkou většinu jich (hráčů) znám z klubů, kde jsem působil, nebo z mládežnických reprezentací. V tom bych mohl být hodně nápomocný,“ uvedl Pešice.

František Komňacký spolupracoval s hlavním trenérem Michalem Bílkem od roku 2009, od vedení národního celku prý ale nedostal nabídku na prodloužení smlouvy. Teď se chce věnovat na sto procent práci ve svém novém působišti, u nováčka Gambrinus ligy v Jihlavě.

Tomáš Galásek je někdejším reprezentantem, který ukončil aktivní hráčskou kariéru před třetmi lety a poté se zaměřil na trenérství. Na pozici nahradí Jakuba Dovalila, který byl u A-týmu jako asistent jen provizorně, jinak trénuje národní tým do 21 let.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme