Fotbalová reprezentace má oficiální snímek pro Euro. Fotograf měl depresi z počasí

Čeští fotbalisté nominovaní na mistrovství Evropy už si proti Maltě poprvé ověřili, jak jim to spolu bude klapat na hřišti. A během volnější soboty taky zjistili, jak jim to společně v červených reprezentačních dresech sluší. Na soustředění v rakousku v alpských kulisách vznikla oficiální týmová fotografie pro Euro.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na týmové fotografii chybí jen Daniel Pudil, který hrál v sobotu o postup do Premier League | Zdroj: ČTK

Týmové focení na hřišti v Kranzachu bylo pro hráče záminkou pro všeobecné veselí. Pro reprezentačního fotografa Jana Taubera naopak jedna velká starost.

„Ráno jsem pozitivní, že neprší. Pak začne pršet, tak spadnu do deprese. Pak se ozvou někteří hráči, že se v dešti fotit nebudou. Mám ještě větší depresi. Pak přestane pršet, takže jsem pozitivní. Pak začne svítit sluníčko, což je fotografův velký hendikep, tak jsem zase v depresi. A nakonec sluníčko zašlo za mraky, takže byla euforie,“ těšilo Taubera.

Zatímco trenér maluje hráčům rozestavení na hřišti, fotograf pak rozestavení při focení. Jak „formace“ pro fotografování vzniká?

Přehrát

00:00 / 00:00

Zatímco útočník Milan Škoda se jako fotomodel necítí, Bořek Dočkal a Theo Gebre Selassie jsou podle týmového fotografa Jana Taubera fotogeničtí

„V první řadě sedí největší mazáci – Rosický, Plašil, Sivok, Lafata, Čech a trenéři. Třetí řada se dělá výškově. Nejvyšší je Hubník, takže si ho vezmu jako střední věž a ostatní seřadím do stříšky dolu,“ vysvětlil Tauber.

Někteří hráči v sobě ale modely rozhodně neviděli, jako například Milan Škoda. Jiní jsou naopak vyloženě fotogeničtí.

„Dočkal je fotogenický, Gebre Selassie taky,“ pokračoval týmový fotograf. Na snímku fotbalové reprezentace mu ale chyběl Daniel Pudil, poslední nominovaný hráč, který na sraz ještě nedorazil.

„Samozřejmě to chápu jako problém, ale asi s tím nešlo nic jiného dělat,“ řekl Tauber, jemuž v záběru naopak nescházeli Patrik Schick a Lukáš Mareček, kteří na Euro pravděpodobně neodjedou.

„Prostě jsou součástí kolektivu a měli by na fotce být. Nedokážu si představit, že bych za nimi šel a řekl jim: ‚Kluci, postavte se vedle. Absolvovali jste všecko, ale na fotce nebudete‘,“ dodal fotograf.

Jan Kaliba, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme