Fotbalová reprezentace přísně střeží své tréninkové soukromí, na hřiště nesmí ani majitel

Je to pro fotbalovou reprezentaci vlastně řešení z nouze. Původně měla mít soustředění před mistrovstvím Evropy v Seefeldu, kam rád vozil svůj tým před lety kouč Karel Brückner. Jenže tamní areál je v problémech a Češi tak na poslední chvíli museli zamířit jinam do Tyrolska. V Kranzachu u jezera Walchsee mají za sebou první trénink, a to v naprostém utajení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fotbalisté se připravují na EURO v podhůří rakouských Alp | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Po prvních minutách pro fotografy, kameramany a jiné zájemce se dvířka hřiště mezi alpskými pastvinami zavírají. Ke svému údivu musí ven, za dvoumetrový plot potažený těžko průhlednou plachtou, dokonce i majitel hřiště a hotelu, kde český tým trénuje a bydlí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová reprezentace uzavřela na soustředění trénink, do areálu se nedostal ani jeho majitel

Christian Münsterer kroutí hlavou, tohle se mu prý ještě nestalo. A to už ve svém areálu hostil leckteré týmy. Z těch národních jmenuje třeba Kamerunce, Poláky nebo Ukrajince, ale může se pochlubit i klubovou klientelou.

„Letos v létě přijede Lokomotiv Moskva nebo ruský vicemistr Rostov na Donu, ale jezdí i týmy z německé Bundesligy, třeba Augsburg nebo druholigový Fürth. A ženy Wolfsburgu, ty zrovna teď budou hrát finále Ligy mistryň proti Lyonu,“ chlubí se hrdý hostitel.

Během hovoru míříme rozkvetlou alpskou lučinou kolem kapličky k hotelu, který je od hřiště ani ne sto metrů a kde čeští hráči mají své pokoje a kromě nich i rozmanitý ráj pro těla a duše znavené fotbalovým tréninkem.

„Dá se tu hrát tenis, jezdit na koni,“ upozorňuje majitel podniku. A nezapomíná ani na vodní svět se stopadesátimetrovou skluzavkou, saunou a vířivkami. „Prostě všechno pro sportovní vyžití i odpočinek,“ říká Christian Münsterer.

Česká fotbalová reprezentace tu bude ladit formu i pohodu pro mistrovství Evropy ve Francii do středy příštího týdne. Před odjezdem z Rakouska stihne i přípravné duely s Maltou a Ruskem.

Jan Kaliba, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme