Fotbalová reprezentace zahájila přípravu v Rakousku. Pod vrcholky tyrolských Alp stráví týden

Po dvou dnech ve stresem nabité Praze a před odjezdem na mistrovství Evropy do bezpečnostními opatřeními spoutané Francie vyrazili čeští fotbalisti za idylou. Ve středu dopoledne odletěli na týdenní soustředění do Rakouska a po stokilometrovém přesunu z letiště v Innsbrucku už si užívají prvního tréninku v Kranzachu – městečku sevřeném alpskými štíty a jezerem Walchsee.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakouská idylka. Čeští fotbalisté se na Euro od středy připravují v objetí Alp | Zdroj: ČTK

Okolní vrcholky ještě pokrývá sníh, ale dole na břehu jezera už mají sluneční paprsky letní sílu. I v Tyrolsku však začátkem týdne silně pršelo. Těžší technika tak mohla na hřiště, které bude sloužit české reprezentaci, vyjet až těsně před prvním tréninkem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká fotbalová reprezentace má pod Alpami klid. Rakousko má své kouzlo, říká záložník Daniel Kolář

Traktůrek kmital po trávníku sem a tam a sestřihával ho na předepsanou výšku. Vedle hřiště se v o poznání vyšší trávě páslo stádo krav a hned o kousek dál je jízdárna a koňské stáje.

Tím ale výčet zvířecích druhů, kolem kterých musejí fotbalisté projít ze svých hotelových pokojů na hřiště, zdaleka nekončí.

„Je to příjemný, krajina je nádherná. Rakousko má své kouzlo, takže je určitě příjemný změnit prostředí. Máme tady na všechno klid a můžeme se věnovat jenom tomu, co je potřeba,“ říká záložník Daniel Kolář o tyrolské selance.

Fotbalistům ji narušuje snad jenom poměrně rušná hlavní silnice, přes kterou přecházejí cestou z hotelu na hřiště. „Naštěstí se dá jít tunelem spodem, takže se tomu dá vyhnout,“ upřesňuje další záložník Vladimír Darida.

Ten už má za sebou spolu s ostatními členy české reprezentace úvodní trénink u jezera Walchsee. „Mrzí nás, že dostáváme v každém zápase gól, což bychom na mistrovství Evropy rádi změnili. Takže tentokrát se budeme trošičku víc věnovat defenzivě, protože v momentě, kdy máme sraz pouze tři čtyři dny, toho času opravdu není hodně. Když teď máme prostoru víc, budeme se věnovat i taktickým věcem z defenzivy a přechodové fáze. Budeme více lpět na pravidlech v defenzivě,“ říká kouč Pavel Vrba o rakouském týdnu tréninků.

Jeho tým si soustředění zpestří páteční přípravou proti Maltě. Příprava na evropský šampionát skončí pro reprezentaci příští středu zápasem v Innsbrucku proti Rusku.

Jan Kaliba, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme