Fotbalová Slavia opět neoznámila způsob řešení krize

Fotbalová Slavia ani dnes nesdělila, jak chce řešit svou kritickou ekonomickou situaci a mnohamilionové dluhy. Údajný majitel Slavie Antonín Franc přitom v pondělí slíbil na schůzce s předsedou ČMFS Ivanem Haškem slíbil, že nejpozději do středy oznámí klub řešení aktuální situace. Slavii hrozí, že nedostane licenci pro příští ročník nejvyšší soutěže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SK Slavia Praha | Foto: SK Slavia Praha

Do jednání nově vstoupil právě svaz, který na zítřejší zasedání licenční komise pozval i zástupce společnosti Natland Group. Právě ta by měla údajně Slavii finančně pomoci, ale zatím se obě strany nedohodly.

Slavia potřebuje zaplatit hráčům a dalším zaměstnancům klubu asi deset milionů korun, které jim dluží na výplatách od začátku roku. Kromě toho musí uhradit dluh bývalému majiteli, britské společnosti ENIC, ve výši před sto milionů korun.

Slavia musí licenční komisi svazu dodat doklad o bezdlužnosti. Pokud se tak nestane,nedostane licenci pro první ligu a spadne do třetí ligy. V případě, že by splnila podmínky dodatečně. může se proti neudělení licence odvolat. Jasno musí být do konce května.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme