Fotbalová Slavia podruhé za sebou podlehla v Edenu Jablonci 0:3

Fotbalisté pražské Slavie prohráli v předehrávce 15. kola Gambrisnus ligy doma s Jabloncem 0:3 stejně jako v květnovém duelu minulého ročníku. Severočeši rozhodli o svém vítězství už během osmi minut první půle.

Bývalý slávista Pekhart dal proti svému někdejšímu týmu 10. gól sezony

Bývalý slávista Pekhart dal proti svému někdejšímu týmu 10. gól sezony | Zdroj: ČTK

Nejprve se trefil podesáté v sezoně Tomáš Pekhart, jeden z šesti bývalých slávistů v základní sestavě Baumitu. Druhou branku přidal také hlavičkou jeho parťák z útoku David Lafata. Výhru hostů pečetil v závěru zápasu obránce Petr Zábojník.

Svěřenci trenéra Komňackého protáhli neporazitelnost na pět utkání a na jediný bod se přiblížili třetí Olomouci. Naopak Slávisté vyhráli jen jediný z posledních jedenácti utkání a po 15. kole tak budou v tabulce nejlépe dvanáctí.

00:00 / 00:00

Slavia podlehla v předehrávce 15. kola GL Jablonci

15. kolo první fotbalové ligy:
Slavia Praha - FK Baumit Jablonec 0:3 (0:2)
Branky: 28. Pekhart, 36. Lafata, 74. Zábojník Rozhodčí: Adam - Košec, Teuber ŽK: Hubáček, Koreš, Čelůstka - Lafata, Vošahlík Diváci: 3974.
SESTAVY:
Slavia: Zlámal - Janda (46. Kaufman), Čelůstka, Koubský, Hubáček - Ragued - Hora, L. Jarolím, Koreš (61. Belaid) - M. Černý, Kisel. Trenér: Petrouš.
Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Pavlík, Jablonský - Vošahlík (79. Haurdič), Loučka (88. Beneš), Piták (77. M. Jarolím), Kovařík - Pekhart, Lafata. Trenér: Komňacký.

Stihne fotbalista Chramosta alespoň závěr podzimu?