Fotbalová Slávia přišla o generálního sponzora

Sázková společnost Synot Tip už nebude generálním sponzorem fotbalové Slávie. Vzhledem ke změnám a dopadům novely loterijního zákona není schopna v této pozici dále setrvat. Klub momentálně hledá nového generálního partnera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohemians 1905 - Slavia Praha (1:1) | Foto: Tomáš Adamec

Odchod Synotu bude mít pro klub z Edenu nepříjemný dopad. Generální partner se podílel na takřka stomiliónovém rozpočtu přibližně 25%. Zástupci Slavie to oznámili na dnešní tiskové konferenci.

Podle slávistického vedení je nynější ztráta významného sponzora nepříjemná, chod klubu by ale neměla příliš ovlivnit. O kolik peněz přesně Slavia přišla, její představitelé neuvedli.

Novela zákona, která vstoupila v platnost od 1. ledna a která znamená změnu v danění loterijních firem, nezpůsobila komplikace pouze Slavii. Společnost Synot Tip opouští také další prvoligový klub Slovácko, kterému přispívala asi deseti miliony korun.

Dříve sázkové kanceláře odváděly určenou část zisku na dobročinnost, občanská sdružení a tím také na podporu sportu. Nyní se podle novely tato suma rozdělí na třetiny; jedna půjde do státního rozpočtu, druhá ministerstvu školství a třetí obcím.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme