Fotbalová Slavia se rozvádí s Hlučínem. Po dvaceti měsících

Před rokem a osmi měsíci byla fotbalová Slavia na vrcholu. Obhájila titul a zdálo se, že se rodí nová dynastie. Sešívaní chtěli být ještě silnější. A tak týden před druhým titulem představili svůj ojedinělý projekt - fotbalovou farmu v téměř 400 kilometrů vzdáleném Hlučíně. Nyní se tato spolupráce hroutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SK Slavia Praha | Foto: SK Slavia Praha

Oficiálně ještě konec není, neboť nejsou dořešeny úplně všechny detaily a to včetně těch právnických. Konec tohoto fotbalového manželství je ovšem nevratný. Potvrzují to obě strany.

"Spolupráce se ukázala jako neefektivní, mohu potvrdit, že v budoucnosti pokračovat nebude," říká Ondřej Zlámal ze Slavie, kterého doplňuje předseda hlučínského představenstva Lumír Kot.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová Slavia se rozvádí s Hlučínem. Po dvaceti měsících

"Jednáme, ale Slavia má své problémy a její vedení vyhodnotilo, že Hlučín je pro Slavii přítěží. Určitě se dohodneme, nechceme dělat Slavii problémy a ani Slavia nám," tvrdí Kot.

Tento fotbalový rozvod bude tedy ukončen dohodou. Ovšem proč tak brzo? Nechce se moc věřit, že by představitelé obou klubů tento projekt konstruovali pouze na rok a osm měsíců. To je na fotbalové poměry ani ne dvou sezon velmi nestandardní doba.

"Nechtěl bych ty konkrétní důvody specifikovat, není na to úplně jednoduchá odpověď. Nějaký záměr tady existoval, spolupráce ale teď končí a to je podle mě všeříkající," říká Ondřej Zlámal, jehož odpověď nahrává zprávám, které začaly prosakovat na veřejnost na začátku ledna.

Peníze až na prvním místě

"Ubíralo se to špatnou cestou nejen v Hlučíně, ale i ve Slavii. Mně to nepřísluší hodnotit, ale víte, jak to je. Fotbal se dělá dobře, když máte tři sta, čtyři sta milionů na účtu, jinak se dělá, když vám přijde sto tisíc a musíte shánět dál," vysvětluje Lumír Kot.

Zdá se tedy, že i v tomto případě platí české fotbalové přísloví, že za vším hledej ne ženu, ale peníze.

"Vydělat v českém fotbale je strašně těžké. To se daří možná manažerům nebo spekulantům, ale pokud chcete dělat v České republice fotbal a něco se vám podaří, tak to je jen třešnička, bonus," dodává hlučínský šéf.

Jeho tým se tedy na jaře v honbě za druholigovou záchranou a smazáním šestibodového manka bude muset obejít bez sešívané výpomoci. Cíl projektu, kterým bylo podchytit systémově pro Slavii talenty na Moravě, se odkládá. Nejspíš na dlouho, pokud ne napořád.

Problémové nejen finance, ale i vzdálenost

"Sehrála tam také roli vzdálenost mezi Prahou a Hlučínem," dá se vyčíst z odpovědi Ondřeje Zlámala, že spolupráce mezi sešívanými a Hlučínem tedy nejen že nebyla úspěšná, ale zdá se, že ani bezproblémová.

"S generálním ředitelem Slavie panem Platilem jsme si sedli a řekli, co a jak, oba víme, co bylo špatně. Náklady se všude snižují, já si myslím, že to Slavia ustojí. Fotbal tam určitě neskončí, půjde dál, musí se postavit na nohy," uzavírá Lumír Kot.

Radim Sajbot, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme